Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 06.12.2016 we wszystkich miejscach

 1. 8 punktów
  Witam, dziś przedstawię wam spis przydatnych skryptów wykonanych przeze mnie, temat bedzie aktualizowany! 1. Mozliwosc pisania na chacie od 5 minut spedzonych na serwerze! 2. Mozliwosc pisania na chacie od 200 wykopanych kamieni na serwerze! 3. Blokowanie sprawdzania Pluginów na serwerze! 4. Własna wiadomość /helpop z uprawnieniami na twoj serwer! 2017-02-18 - Optymalizacja kodów. 2017-05-19 - Poprawa skryptu na helpop. Z góry dziękuje za wszystkie komentarze!
 2. 7 punktów
  Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z hostingami Enderchest.pl oraz Hostandplay.pl. Za przekroczenie odpowiedniej wartości reputacji na naszym forum, istnieje możliwość uzyskania doładowania portfela w obu powyższych hostingach. Punktacja i doładowania osiągnięcie 50 pkt reputacji - 5 punktów doładowania osiągnięcie 100 pkt reputacji - 10 punktów doładowania osiągnięcie 200 pkt reputacji - 10 punktów doładowania itd. czyli za każde kolejne 100 punktów reputacji, tak samo jak w powyższych przykładach + 10 punktów doładowania. Wyjaśnienie działania Na naszym forum można jedynie otrzymywać reputację od użytkowników. Żaden użytkownik nie może reputacji odebrać (nie ma ujemnej reputacji). Przykładowo jeśli na koncie osiągniesz 100 punktów reputacji, możesz ubiegać się o 5 punktów + 10 punktów = 15 punktów doładowania. Jeśli osiągniesz 200 punktów reputacji, możesz ubiegać się o 5 punktów + 10 punktów + 10 punktów = 25 punktów. Mamy zamiar dość mocno rozreklamować forum, więc uzyskanie 200 punktów nie powinno być większym problemem, a za taką kwotę można nabyć za darmo np. serwer minecrafta na 30 dni. Pomóż nam w reklamie tego forum, poinformuj o nim swoich znajomych. Czym więcej uzyskamy aktywnych użytkowników, tym łatwiej będzie uzyskiwać reputację. Jak odebrać doładowanie ? Wystarczy zgłosić się do administracji poprzez prywatną wiadomość, oraz w treści wiadomości podać adres email na hostingu na którym chce się uzyskać doładowanie. Przypominam że dotyczy to jedynie Enderchest.pl oraz Hostandplay.pl. Następnie my przekazujemy taką wiadomość do wyznaczonych nam osób kontaktowych w tej sprawie, i wtedy wystarczy jedynie poczekać na doładowanie zatwierdzone przez pracowników hostingów. Może uda się w przyszłości zautomatyzować ten proces. Ostrzeżenie przed nadużyciami Przed zgłoszeniem do wypłaty za reputację, będziemy starannie sprawdzali konto danego użytkownika. Wykrycie dowolnej formy nadużyć będzie jednoznaczne z blokadą konta lub odmówieniem wypłaty, do której i administracja MPspot.pl oraz obsługa hostingów enderchest.pl i hostandplay.pl zastrzegają sobie prawo.
 3. 6 punktów
  W tym poradniku dowiesz się jak wgrać texturepack na serwer Minecraft 1.11.x 1.Najpierw wybieramy texturepack, możemy także użyć własnego texturepacka, ale należy go w tedy wgrać do jakieś chmury np:Google Drive, Mediafire. 2.Musimy mieć link bezpośredni. Co to? W taki link po kliknięciu od razu rozpoczyna się pobieranie, bez żadnego klikania itp. W Google Chrome możesz taki link bardzo łatwo znaleźć pobierając Texturepack który cię interesuje i w zakładce "Pobrane pliki" (klikasz w trzy pionowe kreski lub kropki) masz podany link bezpośredni pod nazwą pliku, wystarczy kliknąć prawym na link i wybrać opcję "Kopiuj adres linku". 3.Wklejasz to w plik o nazwie server.properties znajdujący się w folderze z serwerem obok resource-pack= Powinno to wyglądać tak: Ale ja nie mam "resource-pack="! W takim razie dopisz "resource-pack=<link bez pośredni>" (bez "). 4.Zapisz server.properties. 5.Restartujesz serwer, inaczej nie będzie działać. 6.Po wejściu na serwer powinno wyskoczyć okno z zapytaniem czy chcesz pobrać texturepack, jeśli nic ci nie wyskoczyło może masz wyłączoną funkcje serwerowych tekstur w Minecraftcie, lub zrobiłeś coś źle. Czemu może nie działać? 1.Link nie jest linkiem bezpośrednim. 2.Texturepack nie jest pod tą wersję Minecrafta, w przypadku 1.11 w pack.MCMETA powinna być liczba 3. 3.Zły format archiwum texturepacka. 4.Spróbuj wgrać to do innej chmury, nie na każdej chmurze może działać, na Dropbox powinno działać. 5.Masz coś źle ustawione w server.properties, lub serwer nie czyta twojego linku. 6.Link wygasł. Dalej nie działa? Pisz na PW lub pod postem, na pewno pomogę ,lub ktoś inny udzieli ci pomocy.
 4. 6 punktów
  W tym poradniku dowiesz się jak rozwiązać kilka poważnych problemów na serwerze! Problem 1 Efekty Po wejściu na serwer lub w jakąś okolice serwer zostaje zlagowany i wyłączony. Rozwiązanie Twoja mapa jest pewnie uszkodzona. Musisz wgrać backup mapy albo usunąć uszkodzony region MCEdit. Problem 2 Efekty Wgrałeś plugin, lecz nie działa mimo, że jest pod /pl Rozwiązanie W logach za pewne piszę że nie można było załadować pluginu. Aby rozwiązać ten problem należy zainstalować najnowszą wersje javy (na enderchest.pl jest dostępne to w konfiguracji) lub poszukać innej wersji pluginu która zadziała. Problem 3 Efekty Po wejściu na serwer więcej niż 3 osób serwer strasznie stoi w miejscu a po paru minutach się wyłącza. Gdy czyszczę mapę z obiektów jest ich dużo a błąd nie ustępuje! Rozwiązanie Masz źle skonfigurowany plik spigot.yml (najczęściej) lub bukkit.yml (np wgrałeś paczkę serwerową pod tą samą wersję silnika, lecz troszkę inny, albo po prostu masz zły config - bawiłeś się). W takim przypadku należy usunąć spigot.yml lub bukkit.yml (najczęściej spigot.yml) i zrestartować serwer aby zregenerował się plik z odpowiednią konfiguracją. Problem 4 Efekty Gdy coś się wydarzy np: potwór mnie uderzy lub ja jego albo dzieje się jakiś inny "czasownik" - event serwer zostaje wywalony. Rozwiązanie Pewnie masz jakiś nie dopracowany plugin, albo skrypt który chcę naprawić item potworowi albo coś innego co jest nie możliwego do zrobienia. Należy znaleźć zły skrypt/plugin i go poprawić lub usunąć. Problem 5 Efekty Ustawiłem, aby zrespawnione potwory miały jakąś nazwę (z naturalnego respu). Potwory się pojawiają tysiącami!!! Rozwiązanie Potwory z zmienioną nazwą nie są ograniczone na chunku i respią się dalej aż osiągną limit naturalny. Należy napisać lub wgrać coś co ustawi limit potwór bez względu czy mają nazwę czy nie, albo usunąć zmienianie im nazwy.
 5. 6 punktów
  30 zł za 40 sekundowy typowy trailer ? Wysoko się cenisz, a efekt taki mega ultra nie jest. Zmień cenę na 20 zł to może szybciej znajdziesz lub, że zrobisz trailer za jakieś konta do gier ulepszone czy coś Ogólnie czas takiego trailera zrobienia to do godziny (zależnie od znajomości programów) max 2. (Bynajmniej tak bym osądził :#)
 6. 6 punktów
  Witam mam do zaprezentowanie mój, autorski skrypt na sprawdzanie cheaterów. Skrypt'u używam na moim serwerze MojePvP. Czas bana,wiadomości można zmienić w skrypcie Komendy: /sprawdz nick - sprawdza gracza /spr - informacje o ostatnim sprawdzaniu /spr czysty - gracz nie posiada cheatów, nie dostaje bana /spr ban - gracz posiada cheaty i się nie przyznał, dostaje bana (czas można zmienić w skrypcie) /spr prz - jeżeli gracz się przyzna dostaje krótszego bana (czas można zmienić w skrypcie) /spr pomoc - więcej komend takich jak ustawianie miejsca sprawdzanie,włączanie i wyłączanie komunikatów Skrypt:
 7. 5 punktów
  Poradnik dokładnie opisuje ustawienie połączenia z serwerem Minecraft poprzez domenę .pl zakupioną w nazwa.pl Wchodzimy na stronę nazwa.pl i rejestrujemy się!!! Wyszukujemy naszą domenę np Domena Wykupujemy domenę z końcówką .pl lub .eu bo tylko te są za darmo Czekamy na instalacje Domeny Wchodzimy W Twoje Usługi Wchodzimy w konfiguracje naszej domeny Wybieramy Zaawansowana Konfiguracja DNS Klikamy Zmień Klikamy Dodaj Nowy Rekord Wpisujemy w 1 polu naszą Domenę w 2 polu 3600 w 3 polu wybieramy A a w 4 wpisujemy numeryczne ip serwera bez portu!!! np: domena.pl 3600 A 123.12.123.123 123.12.123.123 - ten adres IP należy podmienić adresem IP Twojego serwera Minecraft. Dodajemy Kolejny rekord Wpisujemy w 1 polu _minecraft._tcp.domena w 2 polu 3600 w 3 polu wybieramy SRV a w 4 wpisujemy 0 0 port domena np: _minecraft._tcp.domena.pl 3600 SRV 0 0 3600 domena.pl Klikamy zatwierdź i czekamy do 3 dni i domena zostanie dodana i ip serwera to będzie nasza domena. Dzięki za przeczytanie jeśli pomogłem daj + to bardzo Motywuje
 8. 4 punkty
  Dynmap 1.10 (działa z 1.11) Minecraft Witam, skoro tu jesteś nie wiesz jak poprawnie zainstalować plugin Dynmap na hostingu Enderchest.pl Ok, więc zaczynajmy ! 1.Wchodzimy na WebFTP, wybieramy foldery plugins, dynmap i wchodzimy do pliku configuration.txt 2.Otwieramy nową kartę i wchodzimy na Enderchest.pl i Podstawowe informacje o serwerze i kopiujemy jeden z dodatkowych portów. 3.Zmieniam kartę na tą z configuration.txt. Znajdujemy linijkę 319 i 322 (wersja 1.11 - 1.10) a) 319 Wpisujemy #webserver-bindaddress: twoje_ip_serwera b) 322 Wpisujemy #webserver-port: skopiowany_dodatkowy_port 4.Teraz zapisujemy plik i uruchamiamy serwer ponownie 5.Aby wejść na stronę z dynmapą wpisujemy twoje_ip_serwera:dodatkowy_port (prawie gotowe) 6. Teraz wchodzimy w Minecraft'a na swój serwer i na chatcie wpisujemy komendę : /dynmap fullrender aby anulować operację : /dynmap cancelrender Dzięki za uwagę
 9. 4 punkty
  Objaśnię jak zrobić podstawowy dobry serwer! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Podstawowe pluginy: Do folderu "plugins" trzeba wrzucić pliki jar pluginów: (Wersje pluginów zgodne z silnikiem serwera...) - PermissionsEx (Uprawnienia rang: "Admin", "Gracz" itp) [LINK] - Essentials (Tylko Essentials Chat i Spawn) (Podstawowa ważna mechanika serwera itp) [LINK] - WorldEdit (Plugin do edycji terenu) [LINK] - WorldGuard (Plugin do zabezpieczenia terenu, map itp) [LINK] - AuthMe Reloaded (Plugin do robienia kont, aby ludzie mogli spokojnie grać) [LINK] - SetRankPex (Obsługuje PermissionsEx - Dawanie rang /setrank [nick] [ranga]) [LINK] --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zalecana podstawowa Konfiguracja --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * PermissionsEx * W Permissions.yml: Przykładowa konfiguracja: [LINK] Default: true/false - Jednej z rang np: Gracz można dać true przy default, wtedy każdy kto wejdzie na serwer dostanie tą rangę. Według przykładu powyżej można dodawać uprawnienia i tworzyć rangi. Rangi z false nie będą przydzielane osobą ,którym wejdą na serwer. (Pierwszy raz, SetRankPex pozwala na dawanie rangi /setrank [nick] [ranga] z tego pliku) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Essentials * W config.yml: Linijka około/lub 26: nickname-prefix: ''~" - Radzę usunąć ~ z cudzysłowie bo jak zmieni nick admin se na barwny komendą /nick &6[nick] to będzie takie coś wisieć przed nickiem jak się nie usunie tego (po prostu "" można zostawić). Linijki około/lub 264-282: Można usunąć # aby działały komendy po kliknięciu lub kolorowanie tabliczek (pisma). Do aktywowania tabliczek potrzebne są uprawnienia od około/lub 188 do 208 (w permissions.yml można dopisać UWAGA: jak jest signs.use.balance to trzeba zmienić na essentials.signs.use.balance w permissions.yml w pluginie PermissionsEx ,aby działała komenda graczowi poprzez kliknięcie, czyli dodajemy "essentials." czyli przedrostek do każdego uprawnienia z essentials podany w tamtych linijkach. Linijka około/lub 322 - Usuwamy # przed locale: en i zmieniamy na locale: pl ,aby był polski język. Linijka około/lub 367 custom-join-message: "&6Do gry dolaczyl &a{PLAYER}&6!" - Przywitanie gracza (przy wejściu jego) na serwerze przykładowe w cudzysłowie. Linijka około/lub 371 custom-quit-message: "&a{PLAYER} &6wyszedl z gry!" - Pożegnanie gracza (przy wyjściu jego) na serwerze przykładowe w cudzysłowie. Linijka około/lub 528: Przykładowe tworzenie prefixów używanych przez PermissionEx (na chacie) w Essentials: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * WorldEdit i WorldGuard * Tu nic nie zmieniamy, chyba ,że chcemy zablokować coś z fizyki w WorldGuard (Wystarczy zmienić na true/false w linijce danej). --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * AuthMe Reloaded * Około/Lub linijka 41: maxRegPerIp: 5 - Tu ustawia się maxymalną ilość kont do zarejestrowania na ip cyfrowe neta gracza. Ja dałem 5. (Jak ktoś ma brata itp) Około/Lub linijka 89: messagesLanguage: pl - Standardowo jest tu en - english ja dałem pl - polski język. Około/Lub linijka 55: allowedNicknameCharacters: '[a-zA-Z0-9_]*' - Tam był znak zapytania. Usunąłem go ,aby nie było kont "?Admin" bo ktoś by miał uprawnienia (niektóre) tego gracza co ma admina ,jeżeli by był tam znak zapytania. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * SetRankPex * Tutaj można najwyżej w config.yml zmienić wiadomość przy użyciu komendy na zmianę komuś rangi. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zakończenie Tera wystarczy zmienić motd i listę graczy w server.properties (i dać sobie op'a przez konsole /op nick). Skoro tak tera można dodawać dodatki na serwer aby powstał jakiś fajny tryb I tak oto podstawowe narzędzia i mechanika serwera jest gotowa. Pokazywałem w skrócie tylko zalecane podstawy, więc nie hejtować
 10. 4 punkty
  # Skrypt wykonany przez SzymeqYT, ulepszał Bigby # Zakaz przywłaszczania skryptu! # Kod "&6[&3SzymekZW&6]" można dowolnie modyfikować # Proszę nie usuwać tych linii a w szczególności pierwszej command /zw [<text>]: permission: Szymek.zwzpowodem permission message: &6[&3SzymekZW&6] &4Nie masz dostępu do tej komendy. trigger: broadcast "&7Gracz &c%player% &7jest teraz AFK. Powód: &c%argument 1%" command /unzw: permission: Szymek.unzw permission message: &6[&3SzymekZW&6] &4Nie masz dostępu do tej komendy. trigger: broadcast "&7Gracz &c%player% &7nie jest już AFK."
 11. 3 punkty
  Potrzebujesz traileru na swój serwer minecraft? Dobrze trafiłeś! OFERUJĘ: Pełen wkład w trailer!, Niskie ceny!, Kontakt poprzez skype/discord/ts3, Możliwość wybrania muzyki pod trailer, Możliwość wybrania stylu traileru, Krótki czas oczekiwania w ciągu 2-3 dni roboczych, Możliwość edycji traileru pod swoje potrzeby, OCZEKUJĘ: Kontaktu poprzez skype/discord/ts3, Gotowego spawnu na którym mogę nagrać klipy, Miłej atmosfery oraz braku pośpiechu. CENA: Koszt traileru wynosi 30zł, Płatności jakie przyjmuje to: PaySafeCard PayPal KILKA MOICH DZIEŁ: Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do kontaktu, wysyłajcie wiadomości to odpiszę
 12. 3 punkty
  Załatwiłem 2 kody na zakup oraz przedłużenie aktywności serwera w enderchest.pl dla użytkowników naszego wspaniałego forum. Robiłem co mogłem żeby procenty były jak najwyższe Kod 50% rabatu na zakup serwerów Professional Kod 20% rabatu na przedłużenie serwerów z oferty Starter, Professional oraz Vanilla. Z tego co wiem ilość użyć kodu jest ograniczona do 200, więc proponuję się śpieszyć. Oczywiście postaram się załatwić więcej kodów w przyszłości
 13. 3 punkty
  Na stówe się przyda! Czytelne - świetne.
 14. 3 punkty
  skrypt na Anty bot (spam) ..;;[00variables: {ak.s} = 0 every 30 seconds: loop all players: set {_a} to random integer from 1 to 1000000 create a citizen named "ak%{_a}%" at {ak.m} set {_c} to last created citizen set {ak.n.%loop-player%} to "ak%{_a}%" make citizen {_c} vulnerable add {_c} to {aknpc::*} wait 3 second loop 15 times: if {ak.s} is 0: teleport citizen {_c} at location 3 behind loop-player else: teleport citizen {_c} at location 3 in front of loop-player wait 1 tick remove citizen {_c} remove {_c} from {aknpc::*} command /ak [<text>] [<player>]: trigger: player has permission "ak": if argument 1 is not set: send "&6antykillaura" send "&6/ak miejsce &7- &2ustawia miejsce sprawnowania sie npc" send "&6/ak przod &7- &2ustawia spawnowanie sie npc przed graczaem" send "&6/ak tyl &7- &2ustawia spawnowanie sie npc za graczem" send "&6/ak sprawdz gracz &7- &2sprawdza gracza" argument 1 is "miejsce": set {ak.m} to location of player send "&2Poprawnie ustawiono miejsce spawnowania npc" argument 1 is "przod": set {ak.s} to 1 send "&2Miejsce pojawiania sie npc zostalo ustawione przed graczem" argument 1 is "tyl": set {ak.s} to 0 send "&2Miejsce pojawiania sie npc zostalo ustawione za graczem" argument 1 is "sprawdz": if argument 2 is set: send "&2Sprawdzanie gracza &6%argument 2%" set {_a} to random integer from 1 to 1000000 create a citizen named "ak%{_a}%" at {ak.m} set {_c} to last created citizen set {ak.n.%argument 2%} to "ak%{_a}%" make citizen {_c} vulnerable wait 3 second loop 15 times: if {ak.s} is 0: teleport citizen {_c} at location 3 behind argument 2 else: teleport citizen {_c} at location 3 in front of argument 2 wait 1 tick remove citizen {_c} else: send "&c/ak spawdz gracz" on damage of player: attacker is player: victim's name is "%{ak.n.%attacker%}%": cancel event add 1 to {sk.b.%attacker%} if {sk.b.%attacker%} is 10: set {sk.b.%attacker%} to 0 execute console command "/tempban %attacker% 15m killaura" loop all players: loop-player has permission "ak": send "&6%attacker% ma killaure %{sk.b.%attacker%}%/10" to loop-player on load: loop {aknpc::*}: remove citizen loop-value remove loop-value from {aknpc::*}
 15. 3 punkty
  Witam, na stronie głownej po prawej stronie przydałoby się coś ponieważ jest pusto tylko widać fora ;c Dodanie Statusów, najnowszych tematow, Dzisiejszych top użytkownikow, Użytkowników najdłużej aktywnych byłoby urozmaiceniem i strona główna byłaby napewno ciekawsza
 16. 3 punkty
  Witam was! Dziś chcę wam przedstawić mój skrypt na drop w gui i możliwością włączenia i wyłączenia danego dropu! Posiada on również statystyki w komendzie /drop pokazuje tam ile wykopałeś stone ile czego wykopałeś (z dropu) Komendy: /drop KOD: Nie zapomnij zostawić +
 17. 3 punkty
  Sporo bardzo fajnych osób przyciąga to forum dla których moim zdaniem warto załatwić jakieś "dodatki" poza ogólnymi doładowaniami za uzyskanie reputacji. W grę wchodzą Kody rabatowe na zakup/przedłużenie serwera w hostingach enderchest.pl i hostandplay.pl Kody na przedłużenie/zakup premium na mclista.pl To jakie dokładnie wartości uda mi się uzyskać (procent zniżki na zakup/przedłużenie lub długość premium mclista) okaże się za jakiś czas. Nie poddam się bez walki i postaram się załatwić jak najlepsze kody Daję czas na poprawę reputacji do końca stycznia 2017. Wtedy odczytuję listę top 10 i wysyłam wiadomości w tej sprawie do tych osób. Jeśli jakieś osoby zrezygnują z kodów, zostaną one udostępnione publicznie na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy"
 18. 3 punkty
  Wpisz sobie na YT LobbyCompass To jest łatwe do konfiguracji pozdrawiam! No no dobry skrypt! Rep dałem.
 19. 3 punkty
  Co 10 minut bedzie pokazywany kod i trzeba bedzie wpisac np: /kod sdmsoe321d Wiec macie variables: {los} = false {kod} = 00000 options: nagroda: 1 Beacon #nagroda czas: 10 #czas co jaki ma być odnawiany kod w minutach every {@czas} minutes: set {los} to true set {_a} to random integer between 1 and 9 set {_b} to random integer between 1 and 9 set {_c} to random integer between 1 and 9 set {_d} to random integer between 1 and 9 set {_e} to random integer between 1 and 9 set {kod} to "%{_a}%%{_b}%%{_c}%%{_d}%%{_e}%" wait 20 second broadcast "&aKonkurs rozpocznie się za 20 sekund" wait 10 second broadcast "&aKonkurs rozpocznie się za 10 sekund" wait 3 second broadcast "&aKonkurs rozpocznie się za 3 sekund" wait 2 second broadcast "&aKonkurs rozpocznie się za 2 sekund" wait 1 second broadcast "&aKonkurs rozpocznie się za 1 sekund" wait 1 second broadcast "&l&cWpisz: &l&2/kod %{kod}% &l&ca dostanie magiczną latarnie!" command /kod [<text>]: trigger: if {los} is true: if arg is {kod}: set {los} to false give 10 diamond named "&cNagroda" to the player broadcast "&l&cKod zostal wykorzystany przez %player%, zapraszamy ponownie za 10 minut" stop else: send "&l&cPrzepisales niepoprawnie kod" else: send "&l&cKod juz wygasl, sprobuj za 10 minut"
 20. 3 punkty
  Plugin do pobrania, możesz w nim pisać różne wydarzenia, komendy. Możesz pobrać na https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins
 21. 3 punkty
  Nie mam pojęcia po co komu taki skrypt.
 22. 3 punkty
 23. 3 punkty
  Bardzo proszę zastosować się do tych kilku prostych punktów. Treść poradnika musi być czytelna. Pamiętaj że poradnik piszesz dla innych. Jeśli zaczniesz wyśrodkowywać tekst, pogrubiać, przekreślać, używać 5 różnych wielkości czcionek, to niestety tego typu poradnik nie będzie czytelny. Jeśli potrzebujesz umieścić zrzut ekranu w poradniku, wgrywaj je poprzez nasze forum, dzięki temu unikniemy problemu w przyszłości gdy obrazki wygasną. Pamiętaj że inni nie posiadają takiej samej wiedzy jak Ty, staraj się jak najdokładniej opisywać każdą czynność, oraz pamiętaj że są wśród nas zupełnie początkujący twórcy serwerów gier, dla których między innymi to forum zostało stworzone. Nie dodawaj poradników z YouTube - tego typu poradniki nie będą zatwierdzane.
 24. 2 punkty
  Zacznijmy od tego że worldedit służy do dowolnej edycji świata na serwerach minecraft. Skąd pobrać worldedit a oto link: https://dev.bukkit.org/projects/worldedit/files Następnie trzeba otworzyć folder z serwerem minecraft wejść w zakładkę pluginy i wrzucić tam pobrany plugin. pierwsze co robimy wpisujemy: //wand dodaje nam siekierę. Zaznaczamy prawym przyciskiem myszy(Second) i lewym(First). Podstawowe Komendy: //set (ID) lub (nazwa bloku) - Zmienia dowolny blok o podanym ID //replace - Zmienia blok w dany materiał //copy - Kopiuje dany obszar //cut - Kopiuje i wycina dany obszar //paste - Wkleja skopiowany obszar //load - Zapis do pliku zaznaczonego obszaru //save - Odczyt z pliku zaznaczonego obszaru //clearclipboard - Czyści schowek //undo - Cofnięcie postawionego bloku //redo - Cofnięcie undo Całą listę ID znajdziecie na http://minecraft-ids.grahamedgecombe.com A teraz trochę o worldguard. Służy on do obszernej ochrony terenu na mapie serwera. Pobierzemy go z: https://dev.bukkit.org/projects/worldguard/files Tworzenie cuboidu Aby utworzyć cuboid za pomocą pluginu WorldGuard, należy wpisać w podanej kolejności poniższe komendy. Zanim do tego przystąpimy należy wpisać komendę //wand i przedmiotem otrzymanym od serwera zaznaczyć po przekątnej teren według instrukcji WorldEdit, czyli wpisać komendę //expand według wymiarów, jakie ma mieć dany cuboid. Najpierw wpisujemy: /region define <nazwa cuboidu> <nick właściciela cuboidu> Właścicieli może być kilku, wpisujemy wtedy np. […]User user1 user2 user3, a nie […]user,user1,user2. Gdy tworzymy cuboid w innym cuboidzie (np. działka gracza w cuboidzie miasta), wpisujemy: /region setparent <nazwa cuboidu działki> <nazwa cuboidu miasta> Aby do cuboidu dodać kolejnego członka, należy wpisać: /region addmember <nazwa cuboidu> <nick kolejnego właściciela> lub addowner, jeżeli chcemy dodać kolejnego właściciela. A gdy chcemy usunąć jednego z członków, wpisujemy: /region removemember <nazwa cuboidu> <nick usuwanego właściciela> lub removeowner, aby usunąć właściciela. Za każdym razem, gdy wprowadzimy zmianę do istniejącego cuboidu, lub stworzymy nowy należy wpisać: /region save (opcjonalne, dla pewności) Flagi Kolejną ważną rzeczą w pluginie WorldGuard są tzw. Flagi. Blokują lub zezwalają one za zachodzenie wszelkich zjawisk w danym cuboidzie. Aby utworzyć daną flagę należy wpisać: /region flag <nazwa cuboidu> <flaga> <allow/deny> Allow – włączony Denny – wyłączony Np. /region flag miasto build allow Dodaje to możliwość budowania na cuboidzie miasto. Wszystkie dostępne flagi to: passthrough - Flaga dzięki której gracze mogą swobodnie budować na cuboidzie. build - Możliwość budowania na cuboidzie. pvp - Tryb walki/pvp na cuboidzie. mob-damage - Potwory będą zadawać obrażenia na cuboidzie. entity-item-frame-destroy - Możliwość niszczenia przedmiotów z ramek cuboidu. entity-painting-destroy - Możliwość niszczenia ramek cuboidu. mob-spawning – Na cuboidzie będą respić się potwory. creeper-explosion – Creeper będzie wybuchał. enderman-griefs – Enderman będzie podnosił bloki. enderpearl – Możliwość użycia pereł Endermana. enderdragon-block-damage – Smok kresu będzie niszczył bloki na terenie cuboidu. ghast-fireball – Możliwość używania ognistych kul Ghasta. sleep – Możliwość używania łóżka na terenie cuboidu. tnt – Możliwość eksplozji TNT na terenie cuboidu. lighter – Możliwość używania zapalniczki na terenie cuboidu. fire-spread – Możliwość rozprzestrzeniania się ognia na cuboidzie. lava-fire – Lawa może podpalić znajdujące się obok bloki. lightning – Na terenie cuboidu może uderzyć błyskawica. chest-access - Możliwość otwierania skrzyń na terenie cuboidu. pistons – Możliwość przesuwania przedmiotów za pomocą pistonów na terenie cuboidu. water-flow – Możliwość rozprzestrzeniania się wody. lava-flow – Możliwość rozprzestrzeniania się lawy. use – Możliwość używania przycisków, dźwigni i innych inicjatorów. vehicle-place – Możliwość postawienia wózków, łódek, wagonów. vehicle-destroy – Możliwość niszczenia wózków oraz łódek. snow-fall - Tworzenie się śniegu, lecz pogoda nie zostanie całkowicie wyłączona. snow-melt – Śnieg będzie się rozpuszczał. ice-form – Woda zamarznie, lecz nie stopnieje. ice-melt – Możliwość zamarzania oraz topnienia lodu. leaf-decay – Liście, które nie stykają się z drewnem znikają. grass-growth – Trawa rośnie na terenie cuboidu. invincibled – Brak możliwości dostania obrażeń od uderzenia oraz upadku.
 25. 2 punkty
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×