Tryton

Administrator
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

25 Brak

6 obserwujących

O Tryton

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Jak ma byc aż tak małe stakowanie i bez structures + to proponuje w ogóle modów już nie dawać. XP x 5, Zbieranie x5, oswajanie x 10 Daj znać. To dziś go postawie.
 2. Jakieś mody mają tam być ? structures +, lepsze stakowanie i inne ?
 3. Nie, na hostandplay.pl masz taką możliwość.
 4. Krótki poradnik dotyczący instalacji modów na serwerze ARK, głównie w oparciu o dostępne opcje w panelu hostungu hostandplay.pl 1. Wybierz mody do instalacji ze strony http://steamcommunity.com/app/346110/workshop/?l=polish oraz zapisz ich ID. ID moda znajdziesz w jego adresie, np. mod Structures Plus posiada link http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=731604991 a jego ID to 731604991. 2. Dodaj do pliku /ShooterGame/Saved/Config/LinuxServer/GameUserSettings.ini wpis o aktywacji modów w sekcji [ServerSettings] dodaj ActiveMods=IDMOD, przykład: Jeśli chcesz dodać kilka modów, po prostu dopisuj je po przecinku, przykład: 3. Do pliku /ShooterGame/Saved/Config/LinuxServer/Game.ini dodaj listę modów, przykład: 4. Do linii startowej serwera dopisz -automanagedmod aby aktywować moduł automatycznej instalacji i aktualizacji, przykład: 5. Gotowe. Mody powinny przy uruchomieniu serwera automatycznie wgrywać się do katalogu /ShooterGame/Content/Mods
 5. Tak jak odpisałem w prywatnej wiadomości. Rozumiem w 100% problem, i postaram się jak najszybciej napisać automat do aktualizacji serwera. Na ten moment już serwer jest zaktualizowany do najnowszej wersji.
 6. Odsyłam do poradnika
 7. Mody instalujesz jak na każdym innym serwerze. Posiadasz już listę modów które subskrybujesz w warsztacie steam ?
 8. Odsyłam do poradnika mojego, ponieważ tam dokładnie jest wszystko to czego potrzebujesz: Gdyby coś było niejasne, pytaj tu w temacie.
 9. Tu masz oficjalną wiki: http://ark.gamepedia.com/Server_Configuration Dodatkowo sprawdź mój poradnik: Jest tam sporo o tym jak ustalać wartości o których piszesz bez generowania lagów. Za podstawowe ogólne konfiguracje odpowiada plik /ShooterGame/Saved/Config/LinuxServer/GameUserSettings.ini, jesli masz na hostandplay serwer to w "konfiguracja" bedziesz mial od razu możliwość edycji. Szybszy czas oswajania: TamingSpeedMultiplier Szybszy exp: XPMultiplier Większy drop: HarvestAmountMultiplier - ale proponował bym żebyś z tego nie korzystał a zrobił to tak jak opisałem w poradniku
 10. Napisz dokładnie co chcesz osiągnąć. Jakie mnożniki mają być itp itd.
 11. Oj nie strasz ludzi. Dedyk czy to w soyoustart/ovh ~ od 250 do 350 zł brutto, najtańsza opcja z oferty game. Adres IP własny około 7 zł brutto, opłata jednorazowa. Problem w tym że na dedyku wszystko trzeba robić samodzielnie, również popinać adresy ip, a nie każdy na tym się zna Hostandpaly.pl w styczniu robiło sonde w której pytało ludzi o dostęp do komendy startowej oraz zmianę formy naliczania + czy chcą mieć własne adresy IP z dostępem do wszystkich portów. Dostęp do komendy startowej już dali, oraz kupując serwer można wybrać oddzielnie parametry, więc i wynajęcie własnego adresu IP też dodadzą.
 12. Na prawdę te tytuły są w ogóle istotne ? ja je bym w ogóle usunął. Jeśli bardzo chcecie, nie ma problemu, tylko podajcie mi dokładnie jakie tytuły mam wprowadzić od x postów.
 13. Czat usunąłem ponieważ tak jak wspominacie był limitowany tylko dla 5 osób, za więcej trzeba by było kilka $ miesięcznie płacić - oczywiście znalazły by się darmowe odpowiedniki ale mimo wszystko uznałem że jest on zbędny. Z wprowadzeniem zasad nie ma problemu na takim czacie, lecz każda wprowadzona zasada generuje koszt w postaci czasu jakie trzeba spędzić nad moderacją i karaniem Uznałem że czat jest zbędny ponieważ: - Ludzie prosili tam o pomoc w rozwiązaniu problemu, co powinno odbywać się poprzez zadawanie pytań w odpowiednim dziale. Po to mpspot.pl istnieje aby rozwiązanie pewnego problemu było użyteczne dla wielu innych użytkowników. Jeśli rozwiązanie jest podawane na czacie, znika po kilku nowych wpisach bezpowrotnie. - Był na nim spam. Linki lub teksty typu "jest tu kto?" Jeśli chcecie się ze sobą kontaktować wystarczą prywatne wiadomości.
 14. A co w tym poście dokładnie będzie ? Oczywiście działy bez problemu możemy dodawać, jest to szybkie i łatwe, ale jeśli z forum zrobimy labirynt działowy, to użytkownikom będzie ciężko odnaleźć interesującą treść. Ja wychodzę z założenia że lepiej dzielić z tego co już jest dodane, niż dodawać dział i czekać aż coś zostanie dodane.
 15. Może to co napiszę nie jest rozwiązaniem problemu, ale jesteś bardzo odważny próbując uruchomić serwer na tak starej wersji na która jest X crasherów napisanych. Sam mam chyba jeden jeszcze na dysku Nawet jak ci się uda uruchomić serwer na tej wersji, to gdy przybędzie graczy, na pewno jeden z nich użyje crashera aby pobawić się w "boga". Na enderchest masz komunikat o tej wersji, że nie jest zalecana oraz dlaczego nie jest.