Skocz do zawartości

Cubixor

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Cubixor

 1. Chciałbym zacząć swoją przygodę z pisaniem pluginów. Umiem już mniej więcej Javę, więc chciałbym przejść dalej. Nie wiem tylko z jakiego poradnika który dotyczy tego tematu skorzystać. Na youtube jest masa poradników po polsku jak i po angielsku, jednak wiele z nich kończy się po jakichś 3 odcinkach, albo autor w ogóle nie tłumaczy co do czego służy i cała nauka polega na przepisywaniu kodu z ekranu. Może ktoś kto już dłużej siedzi w tym temacie podpowie mi z czego korzystał? Zależy mi na tym aby wszystko było dokładnie wytłumaczone i abym nauczył się jak najwięcej (nie chce czegoś typu "no to trzeba napisać tak a potem zrobić to, bo tak jest"). Mogą być po polsku i po angielsku, no i oczywiście mogą być też z poza youtube ale po doświadczeniach z nauką javy wiem, że łatwiej mi się uczy z wideo niż z tekstu.
 2. Mam problem który pojawia się w kilku pluginach z których korzystam (dokładniej jest to advancedban oraz ultra cosmetics). Tłumacząc jakiekolwiek wiadomości w configach tych pluginów po dwukrotnym zrestartowaniu serwera polskie znaki zamieniają się na ?? (po pierwszym restarcie wszystko jest ok). Co ciekawe polskie znaki normalnie działają jeśli użyję ich w pliku messages.yml. Może ktoś podpowie mi coś w czym czytanie configu przez plugin jest inne niż czytanie plików językowych (messages), i dlaczego akurat w tym pliku polskie znaki nie działają oraz jak to naprawić. Może trzeba użyć jakichś specjalnych kodów tak jak w plikach językowych essentials (np. \u0119 (od razu mówię że to już próbowałem i nie działa))? Liczę na szybką pomoc.
 3. Cubixor

  Plugin zamienia polskie znaki w configu na ??

  Dzięki za pomoc ale poradziłem sobie sam - wystarczyło dodać do pliku startowego serwera: -Dfile.encoding=UTF-8
 4. Szukam jakichś ciekawych pluginów które urozmaicą rozgrywkę na tworzonym przeze mnie serwerze minigames. Mogą być też oczywiście skrypty. Chciałbym aby serwer właśnie takimi dodatkami wyróżniał się spośród pozostałych. Może komuś kiedyś wpadł w oko jakiś nietypowy plugin - można go tu podesłać. Takie typowe dodatki (launchpady, doublejump, gadżey, discoarmour itd.) już mam. Chodzi mi o dobre, ale mało popularne pluginy dodające małe urozmaicenia. Przykładowo znalazłem pligin lastholo https://www.spigotmc.org/resources/✯-lastholo-compatible-1-8-8-1-13-2-customizable.51676/ który pokazuje nad głową gracza wiadomości które pisze na czacie - niby mała drobnostka ale bardzo fajnie wygląda, ułatwia grę (gdy ktoś napisze coś na czacie w trakcie trwania minigierki nie musimy go szukać na arenie tylko od razu widzimy kto to) no i wpada w oko. W grę wchodzą tylko bezpłatne pluginy i od razu zaznaczam że NIE CHCĘ pluginów na minigry - z takimi sobie poradzę. Podawajcie w poście od razu link do pluginu/skryptu bo jeśli jest mało popularny trudno go potem znaleźć. Wersja na którą potrzebuję pluginy to 1.9.4. Liczę na ciekawe propozycje 
 5. Cubixor

  [Szukam] Dodatki do serwera minigames

  Zwierzaczki, zamianę w moba i inne gadżety już mam. Tak samo te chowanie graczy, szybkość. To są najpopularniejsze dodatki więc je już mam. Wypadanie za mapę też, jedyne z czego może skorzystam to te własne obrazy -chociarz je można chyba zrobić też bez pluginów.
 6. Szukam pluginu do serwera bungeecord na serwer logowania. Na tym serwerze logowania byłby plugin authme reloaded (lub jeśli to konieczne to jakiś inny) + ten plugin którego szukam. Jeśli gracz posiadałby minecraft premium, po wejściu na serwer zostałby automatycznie umieszczony na głównym serwerze. Jeśli nie miałby premki zostałby umieszczony na serwerze logowania i tam musiałby się zalogować.
 7. Cubixor

  [Szukam] Plugin na serwer logowania

  Używam właśnie tego sposobu tylko brakuje mi tej teleportacji.
 8. Cubixor

  [Szukam] Plugin na serwer logowania

  Szukam bezpłatnego pluginu i nie chcę ściągać płatnych z pirackich stron. BungeeaAuth nie działa. Jeszcze jakieś propozycje?
 9. Cubixor

  [Szukam] Plugin na serwer logowania

  @NeerwiX Plugin jest na 1.7/1.8 a ja potrzebuję na 1.9.4
 10. Komendy które podałeś są z pluginu essentials - wystarczy skopiować odpowiednie permisje umożliwiające korzystanie z nich. Pełną listę permisji z essentials znajdziesz tutaj. http://wiki.mc-ess.net/doc/permissions
 11. Cubixor

  Serwer

  Musisz podać tu logi z konsoli, bez nich nic nie wiadomo o twoim problemie.
 12. Cubixor

  Problem ze światem minecraft

  Jeśli nie korzystasz z pluginu multiverse folder świata musisz nazwać world - chyba że zmieniłeś domyślną nazwę świata w server.properties. Jeśli używasz pluginu multiverse i nie możesz się do niego teleportować to powinieneś przed tym importować świat komendą chyba /mv import.
 13. Cubixor

  Problem ze spawnem

  Podaj jakiego pluginu na spawn używasz, pokaż jaką komendą ustawiasz spawn. Spróbuj też w miejscu spawnu wpisać komendę /setworldspawn. Możesz też podać listę zainstalownych pluginów - może w którymś masz ustawione aby gracz teleportował się w losowe miejsce po wejściu na serwer.
×