Skocz do zawartości

BungeeCord - Podstawy - Konfiguracja i Łączenie!


xN0MANDx

Rekomendowane odpowiedzi

BungeeCord Aby zobaczyć link musisz się zalogować.

[Konfiguracja I Łączenie]

Podstawowe informacje:

- BungeeCord sluży do laczenia serwerów z silnikiem Spigot.

- Polaczenie serwerów wymaga co najmniej 2 serwerów - lobby (serwer lączący) i tryb (serwer z którym będziemy się laczyć przez lobby).

 

Konfiguracja:

1. Wchodzimy w pliki serwera każdego którego chcemy podlączyć i otwieramy spigot.yml i bukkit.yml.

2. W spigot.yml linijka okolo/lub 32 - bungeecord: false ---> true (Zmieniamy na true aby nie można bylo wbijać na serwer omijając bungeecord)

3. W bukkit.yml linijka okolo/lub 23 -   connection-throttle: 4000 ---> -1 (Zmieniamy na -1 aby normalnie można bylo laczyć się z serwerem bez dolączania co pewien czas itp)

4. Czas na konfiguracje bungeecord skoro serwery są gotowe, czyli wchodzimy w pliki bungeecord.

5. W spoilerze poniżej (rozwiń):

Aby zobaczyć spoiler musisz się zalogować.

(Konfiguracja mniej więcej z moich serwerów dlatego napisalem 123.123 itp w ip itp (tam wpisujecie swoje))

6. Teraz restartujemy wszystkie serwery i bungeecord aby zapisalo się wszystko.

7. Teraz wystarczy bawić się pluginami, skryptami itp aby wszystko funkcjonowalo) standardowa komenda dla admina do laczeń się z serwerami to na lobby poprzez zalogowanie bungeecord'em /server NazwaSerwera np: /server Serwer1 (Ja na swoich serwerach robilem w skript+wildskript laczenie się z serwerami tak aby graczowi nie trzeba bylo dawac uprawnień do komendy /server)

INFO: Niektóre pluginy wgrywamy na lobby, a niektóre do bungeecord (w folderze plugins) ,żeby ktoś przykladowo nie wgral pluginu skript + wildskript do bungeecord'a zamiast do lobby :)

 

I tak oto bungeecord już dziala w zakresie podstawowym.

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...
Dnia 8.01.2018 o 01:07, ziemniakYt napisał:

A powiesz jak zrobić, żeby przy każdym wejściu logowało cię na serwerze lobby? Bo jak ja robiłem to jak wyszedłem np. z serwer 2, to jak ponownie wchodziłem to mnie na tym serwerze 2 logowało, a ja bym chciał by mnie to logowało za każdym razem na serwer 1 (lobby). Pozdrawiam.

Forced default server na true ustaw (tak jak napisane było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...