Skocz do zawartości
RadekTv

Poradnik przetrwania

Polecane posty

Poradnik przetrwania V 0.1

By RadekTv

 

1.Wybór serwera 

Choć myślisz że to mało istotne jaki serwer wybierzesz to się mylisz i to bardzo. Spytasz a dlaczego? A dlatego że w owej grze na wielu serwerach istnieje system wipe'ów czyli tzw. Czyszczenie serwera co powoduje całkowite usunięcie struktur na mapie utworzonych przez graczy jak i całego ich ekwipunku. Istnieje też parę różnych zakładek w wyborze serwera official, modded, community oraz reszta np favorites. Jeżeli chcesz modowany serwer z tpa i innymi komendami wybierz modded jeżeli chcesz cieszyć się grą vanilla z ewentualnym lootem np. x1.5 to wybierz community. Są też serwery oficjalne lecz odradzam na nich gry ponieważ często jest tam sporo ludzi co na pewo utrudni nam nasze początki. Więc ważne aby podczas wyszukiwania serwera wpisać dzisiejszą datę np. 03.5.2019 lub 5.03.2019 różne serwery mogą mieć ustawione albo w jeden albo w drugi ewentualnie 5.03 albo 03.5.

 

2.Poczatki życia na wyspie

Po wybraniu serwera i połączeniu się z nim pojawimy się jako postać z losowa płcią losowaną podczas pierwszego uruchomienia gry. W swoim ekwipunku mamy tylko kamień, warto wspomnieć że jeżeli jest noc to warto poczekać na plaży (zawsze pojawisz się na plaży) startowej, lecz jeżeli nie chcesz czekać lub po prostu jest dzień to podejdź do drzewa i trochę w niego ponawalaj kamieniem, najlepiej trafia w czerwone x(iksy) które pojawiają się na korze drzewa, po drodze możesz znaleźć różne przedmioty leżące na ziemi np. Pień który daje drewno, kamień który daje kamień, rude siarki która daje rude siarki. Jeżeli już masz trochę drewna czas poszukać kamienia, charakteryzuje się tym że pojawi się na nim jeden punkt który będzie cały czas świecił, wykonaj to samo co z drzewem, warto wspomnieć że uderzając w świecący punkt zabierzesz materiał szybciej. 

 

3. Podstawowe narzędzia oraz bronie

Jeżeli masz wystarczająco dużo materiałów stwórz sobie kamienny kilof oraz siekiere, przyspieszy to twoje zbieranie. Jeżeli starczy ci materiałów możesz także utworzyć parę drewnianych włóczni którymi możesz rzucać bądź po prostu uderzać zwierzęta, graczy bądź struktury. 

 

4.podstawowe schronienie

Jeżeli masz wystarczająco dużo surowców utwórz sobie niedużą bazę, możesz to zrobić tworząc plan budowy. Pamiętaj że stawiając ściany muszą być tą mniej dopracowaną/brzydszą stroną. Do środka bazy, aby obrócić ściany użyj młotka, najedź nim na ścianę i przytrzymaj prawy przycisk myszy. Najlepiej wybudować bazę  2x2 ale można też 1x1 i później ja rozbudować. 

Potem utwórz drzwi oraz zamek, drzwi postaw tak aby zamykamy się do środka, postaw zamek na drzwiach zamknij go oraz utwórz jeden klucz. Ulepsz swoją podłogę do kamienia a ściany i dach do drewna, to już jakiś start! Później utwórz drewniany schowek lub jeżeli możesz to skrzynie i umieść w niej kluczy do drzwi gdyż możesz je otwierać bez klucza, jedynie twoi znajomi jak i przeciwnicy muszą  posiadać klucz aby otworzyć twoje zabezpieczone drzwi. 

 

5. Komponenty

Na swojej drodze zapewne dojrzałeś parę beczek skupionych na jakiejś kupię żwiru i złomu. Jest to losowo generowany że tak powiem system komponentów, gdy zniszczysz taką beczkę mogą Ci wypaść różne przedmioty. Na początku musisz pozbierać schematy. Najlepiej jak byś znalazł schemat na broń jakąś podstawowa np. Rewolwer lub shotguna. Komponenty są potrzebne w całej grze, właściwie bez nich nie zrobisz najpotrzebniejszych przedmiotów. Komponenty oraz schematy znajdziesz także w różnych lokacjach lecz uważaj na promieniowanie które może cię nawet zabić! 

 

6. Miejsca w których występuje promieniowanie

Lotnisko;

Kosmodrom;

Przyległe do sklepów przetwornice prądu;

Tunele kolejowe;

Złomowisko

Kula (rafineria) 

 

Warto wspomnieć że niektóre miejsca mają małe promieniowanie i można do nich wejść po ubraniu np drewnianego pancerza. 

 

 

I to wszystko, dzięki za przeczytanie myślę że pomogłem, będę starał się to aktualizować w miarę moich możliwości oraz poprawiać błędy które mi wyślecie. 

 

 

Byłbym wdzięczny też za podarowabie mi "dziękuję" czyli krótko mówiąc reputacji 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×