Skocz do zawartości

Domena na enderchest


PanKlipcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chcesz podpiac domene np z nazwa.pl musisz wejsc w rekordy DNS oraz ustawic rekord a na twoje ip serwera numeryczne oraz zrobic drugi rekord SRV ktory bedzie przekierowywal na podany port. W informacjach o serwerze bedziesz mial IP oraz port

SRV: W nazwie hosta wpisujemy: _minecraft._tcp.twojeip.pl Głowna wartość rekordu: 0 0 port twojeip.pl

A:  W nazwie hosta wpisujemy: twojeip.pl Głowna wartość rekordu: ip naszego serwera bez portu np: 123.123.123.123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając własną domenę możesz bez problemu kierować połączenie do serwera Minecraft. Informacje dotyczące ustawienia znajdziesz w pierwszych wynikach w google:

Aby zobaczyć link musisz się zalogować.

Pomoc w konfiguracji połączenia powinien udzielić ci operator domeny, nazwa.pl, ovh czy gdzie sobie zakupiłeś. Jeśli nie udzielą to podaj więcej informacji, postaramy się pomóc :) U niektórych operatorów dostajesz od razu strefę DNS dzięki której możesz dodawać/edytowac/usuwać rekordy (tak jest w ovh.pl), u innych np. w nazwa.pl nie ma tego bez wykupienia np. hostingu www (dane sprzed kilku lat, od dawna tam nic nie kupiłem, być może się coś zmieniło).

Jeśli chodzi o BOK w enderchest.pl, to jedyne co mogą zrobić to podlinkować ci taki jak ja lub inny poradnik do aktualizacji rekordów DNS, dokładniej tłumaczyć nie będa, bo dlaczego mieli by za darmochę wyręczać operatora domeny ? :D ja się wcale nie dziwie.

Jeśli chodzi o ceny domen, to w nazwa.pl lub home.pl domenę kupisz za 1 lub 0 zł, ale już po roku czasu przy przedłużeniu dostajesz po portfelu dwa lub trzy razy mocniej niż w takim enderchest :P Jeśli potraficie konfigurować DNS, to polecam ovh.pl, zakup i przedłużenie domeny w dobrej cenie + strefa dns od razu w standardzie.

Mogli byśmy przygotować poradniki dotyczące konfiguracji połączeń minecraft w strefach dns dla popularniejszych operatorów domen, wtedy problem rozwiązali byśmy raz na zawsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Endrju zmienił tytuł na Domena na enderchest
  • Endrju zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...