Skocz do zawartości
Kuraky

Zastrzeżenia do pracy Matinexa

Polecane posty

Dwa dni temu Matinex93 w ramach (?)"normalnej procedury", która w przeciągu ostatnich paru lat nie została wykorzystana ani razu, postanowił zbanować Reetila "do wyjaśnienia" w związku z podejrzeniami o cheaty. Cheaty, o które Matinex podejrzewał Reetila pozwalały podejrzanemu na (??)teleportacje w dowolne miejsce na mapie i (???)zlokalizowanie dowolnego gracza na mapie wedle własnego życzenia lub (????)ominięcie w jakiś sposób /tpdeny w celu ciągłego zabijania jednego z graczy.  Interweniować musiał Endrju, który (?????)był w stanie wyczytać z konsoli potrzebne informacje szybciej niż sam banujący, który obserwował całą sytuację.

Raptem 2 tygodnie wcześniej Matinex w związku z griefem pod bazą RPL postanowił przeprowadzić (??????)śledztwo oparte na logach z czatu i jednym pytaniu zadanym na discordzie, w efekcie którego (???????)ukarana została osoba, która nic nie zrobiła. Gdy został skrytykowany za nieskorzystanie z CoreProtecta tłumaczył się, że (????????)po kilku miesiącach bycia administratorem nadal myślał, że nie ma wszystkich permów, w związku z czym, (?????????)zamiast upewnić się czy posiada permy, które w momencie warna posiadał, lub poprosić, aby sprawą zajął się ktoś inny (??????????)postanowił ukarać Reetila na podstawie "przyznania się", czego administracja serwera nie robiła przynajmniej od dobrych dwóch lat.

Kilka dni wcześniej, przed warnem dla Reetila, Matinex93 postanowił (???????????)bić go na vanishu w Endzie, aby uniemożliwić mu zniszczenie flagi RPL postawionej nad portalem przez Matinexa, po czym wyrzucił go z serwera za "utrudnianie pracy administracji". Matinex posiada zresztą dziwne zamiłowanie do flag w barwach RPL, ułożonych tak jak na fladze RPL, (????????????)które nie są flagami RPL. A przynajmniej tłumaczył się tak, gdy zarzucono mu, że buduje wszędzie flagi RPL.

Podczas tego incydentu FFat oraz Duzila po raz kolejny wspólnie łamali na czacie regulamin serwera i po raz kolejny otrzymali za to śmiesznie niską karę(Duzila - (?????????????)taką samą jaką ostatnio został nagrodzony przez Matinexa Vampir za pojedynczy, krótki flood i jego pierwsze złamanie regulaminu od ponad miesiąca).

Nie był to oczywiście pierwszy raz gdy Matinex sam nie wiedział, czy występuje aktualnie w roli gracza, czy administratora(Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Innym razem postanowił dać (??????????????)chwilowego bana dla Kodro, aby ten nie przeszkadzał mu w nagrywaniu filmu na swój własny kanał, na którym Matinex występuje w roli lidera RPL oraz członka community MPspot, a nie jako administrator.

MPspot ma bujną historię włączania PvP tam, gdzie nie powinno go być i Matinex dołożył do tego swoją cegiełkę, gdy zachęcał graczy do testów mobareny, na której zapomniał wyłączyć PvP. Gdy wyszło na jaw, że na arenie jest PvP, (???????????????)postanowił, że zamiast skorzystać z dobrodziejstw WorldGuarda, napisze na czacie ostrzeżenie, już po tym gdy kilku graczy teleportowało się na arenę i straciło itemy. Matinex93 zarzeka się, że WG zna "na wylot", chociaż biorąc pod uwagę sytuację z mobareną i mini-event z wagonikami, gdzie (????????????????)odblokowanie wagoników zajęło Matinexowi 10 minut, można poddać to w wątpliwość.

Na sam koniec zostawiłem crème de la crème, czyli "perm" na 7 dni dla Reetila, gdzie nie wiem nawet od czego zacząć. To chyba pierwszy w historii tego serwera tempban za cheaty, a z pewnością pierwszy od przynajmniej dwóch lat. Matinex twierdzi, że administracja nie była zgodna co do perma, więc (?????????????????)dał tempbana, co tylko dało sygnał Reetilowi do tego, aby lepiej się krył, jeśli faktycznie cheatował. Zarzekał się również, że bazował swoją opinię na swoich ekspertach, jednak kim są owi eksperci dowiedzieliśmy się dopiero po upływie bana, a nie wtedy gdy było to faktycznie istotne. Twierdzi, że "obie strony mogły się wypowiedzieć", jednak (??????????????????)ban został wlepiony zanim w ogóle jedna ze stron miała czas, żeby się wypowiedzieć. Matinex stwierdził również, że "obserwował Reetila od dłuższego czasu", co całkowicie zabiło możliwość polemiki.

 

Ten temat powstał z kilku powodów. Od jakiegoś czasu Rzeszy jest zarzucane, że jedyne co potrafimy to atakować ludzi słownie bez podawania żadnych merytorycznych argumentów. Dla osób, którym nie bardzo chciało się czytać nasze zarzuty co do Matinexa wypisywane już od jakiegoś czasu na discordzie i na czacie serwera, zebrałem tu większość z nich, chociaż wiem, że dalej będą wypowiedzi zarzucające nam, że atakujemy Matinexa bez żadnych podstaw. Powstał też po to, aby dać parahakerowi tę ostatnią szansę, zanim sobie stąd pójdę, żeby mi udowodnił jak bardzo miał racje co do mocy sprawczej forum mpspota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niskie kary Duzila dostaje bany na 24h kiedy normalnie jest na 1h. Ty jako gracz masz regulamin do sprawdzania gracza kiedy jest podejrzany o czity i ty sie jeszcze prujesz xD ?. Zreszta administracja tego servera jest smieszna i żyta z niektórymi graczami przez tak wygląda gra na tym servie. Już to że dostaje bana 30 minut przed endem kiedy dowody na "czity" są 3 dni wcześniej brzmi fajnie nie mówiąc już o tym że o sprawie mojego unbana nie było mowy od 2-3 tygodni kiedy to pewnie admin powiedzial że pogada z wszystkim i da mi znać jak to będzie wyglądać.Ten server nie wróci już na dobrą drogę więc nie wiem po co się rozpisujesz. No hejt oczywiśćie do ciebie/// edyt. Zapomniałem że chowanie się za adminem który wbija raz na miesiąc świadczy o dojrzałości administracji. No hejt do Matinexa bo odwala dobrą robote 

Edytowano przez IDDQDDI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że Duzila dostaje niskie kary. Napisałem, że od Matinexa dostaje niskie. Stanowczo za niskie biorąc pod uwagę jego historię kar. Być może nie zorientowałeś się ale temat jest o tym co Matinex robi źle, o co go oskarżaliśmy już od dłuższego czasu, a co się nadal nie poprawiło i nie widzę, aby miało się w najbliższej przyszłości poprawić.

To, że masz większy reach sam potwierdziłeś po całej akcji i po tym jak to z Tobą, Gurasem i Matinexem przetestowaliśmy, więc nie rozumiem skąd u Ciebie zdziwienie, że dostałeś bana. Nie rozumiem też co ma do rzeczy moment, w którym dostałeś bana. Jesteś święcie przekonany, że nie powinieneś był dostać bana, czy może uważasz, że powinieneś był dostać go wcześniej?

Powód, dla którego to wszystko piszę podałem na końcu. Natomiast do ostatniego zdania nie mam zamiaru się odnieść. Jeżeli żadna z sytuacji, którą opisałem, nie przekonuje Cię, że Matinex jest niekompetentny to nie wiem co Cię przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się że dostałem bana sam nawet powiedziałem że dobrze postanowili jestem zdziwniony ich postawą na temat unbana. Czas bana ma to do siebie że jak sam się domyślasz wszyscy na discordzie byliśmi zdiwieni że dostałem bana i cały czas targały nami emocje i nie mogliśmy się skupić nad tym kto gdzie idzie i co robi bo jednak byłem kluczowym zawodnikem w tej walce.Bana dostałem za coś o czym sam nie wiedziałem nie chce mi się tego po raz kolejny tłumaczyć.. /edytt co do banów dla duzili to w pewnym momencie to już był "mem" i myślę że dlatego te niskie bany (mogę się mylić) ale duzila już nie raz wyrwał bana za napisanie "ja się za chwilę odpalę" 

 

Edytowano przez IDDQDDI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzutów jest wiele, część poważnych jak bicie gracza na vanishu przez admina, który akurat w czasie trwania tzw. otwarcia endu - którego podbicie jest najważniejszą częścią edycji - postanawia budować sobie flagę, czy ban jak się finalnie okazuje za legalne tpa, inne mniej poważne. Mam nadzieje, że Matinex się do nich odniesie.

 

Sytuacja przy której brałem udział i mogę się odnieść to jest ban dla Kodra choć bezspornie nieuzasadniony i głupi to bardzo niewinny i nieszkodliwy, bo nie był on jak to się tutaj pisze za przeszkadzanie tylko był formą głupiego żartu na który Kodro sam przystał będąc wtedy na głosowym z Matinexem mówiąc żeby ten go zbanował.

Samą próbę pisania na forum jako miejsce rozwiązywania sporów, mimo intencji, oceniam bardzo pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwyższy czas żebym trochę bardziej wypowiedział się na ten temat, przedstawiając konkretne fakty. Prawdą jest to, że trwa jakaś walka Matinex vs rzesza(Ty, Vampir, Reetil), która nikomu nie służy, graczom(w tym wam), społeczności(osoby na dc), oraz administracji. Dlatego powinniśmy ją zakończyć, albo ograniczyć do całkowitego minimum, przedstawię więc w pierwszej kolejności wszystko czego do końca nie było widać, a miało miejsce w administracji. Dnia 20.04.2020 po jednej z waszych spin na discordzie, napisałem na administracyjnym, aby Matinex odsunął się od was, tak żeby nie wywoływać niepotrzebnych spin - Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  Zrobiło się spokojnie na bardzo krótko, Matinex miał prawo do permanentnego bana dla Reetila za reklamę serwera w prywatnej wiadomości, zastosował się do mojego polecenia, użył jaila i napisał do mnie. Ostatecznie Reetil został potraktowany z ulgą, bo jak sam wiesz pisałem z Tobą i wiem, że to Twój serwer gdzie głównie się klepiecie. Jak by mi się ten adres wcześniej o oczy nie obił to pewnie sam wystawił bym mu perma, bo przy reklamach nie będziemy robić śledztw co to za serwer. Potwierdzeniem, że banujemy za reklamy w wiadomości prywatnej jest to Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  Oczywiście ban ten wystosowany po całej akcji z Reetilem, ale zasady to zasady. Dodatkowo co chciałbym zaznaczyć, to to co zauważyłem podczas akcji z tą reklamą, mianowicie to co Reetil pisał na czacie - Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  Przy okazji zamieszczam kilka wiadomości innych osób z waszej frakcji. Matinex w tym czasie miał jasne polecenie(Nie wtrącać się w rzesze), wychodziło dobrze, o czym pisałem powyżej, jednak to osoby z waszej frakcji cały czas atakują RPL i Matinexa, tylko po to żeby zrobić jakąś spinę. Wiem, że można powiedzieć, że Matinex to nie RPL, ale każdy wie jaka tu jest historia. Możesz zapytać, czemu Matinex nadal nie stosuje się do moich zaleceń, ale nie oszukujmy się nie każdy da sobie tak po prostu pluć w twarz, więc wiadomo, że na zaczepki reaguje.
Oczywiście nie twierdzę, że Matinex jest święty, bo o tym zaraz wspomnę odnosząc się do Twojej wiadomości. Przedstawiłem jednak to czego za bardzo nie było widać, albo o czym nie mogliście wiedzieć.

Jeśli chodzi o ostatni ban, to nie był on słuszny i trochę impulsywny, nie powinien mieć on miejsca, jednak został on wyjaśniony w przeciągu 5 minut. Po tym banie Matinex napisał na moderacyjnym, z racji tego, że mam większe doświadczenie w logach to ogarnąłem to szybciej niż on. Racja: Bana nie powinno być, sprawa jednak szybko zweryfikowana.

Co do tego griefu i pluginu CoreProtect, to Matinex chyba źle to określił, pluginu nie było na serwerze, został on wgrany 14-go kwietnia, nie poinformowałem w sumie nikogo o wgraniu go, dlatego przy tej akcji mógł uznać, że pluginu nie ma, czemu napisał, że nie ma uprawnień, sam nwm. Ostatecznie sprawa zakończona usunięciem ostrzeżenia. Tutaj problemem jest trochę mało opisana sprawa griefu w naszym regulaminie, co wkrótce zostanie zmienione. Czy warn był słuszny, trudno ocenić, bo jeśli ktoś się przyznaje to w teorii można mu dać karę za to, bo się przyznał. Chyba można tu długo dyskutować w tej kwestii, unwarn był, więc uważałbym ten temat za zamknięty.
Flaga w endzie nie była czymś co powinno mieć miejsce, z Matinexem już rozmawiałem na ten temat i również tak uważa, mam nadzieje, że więcej się nie powtórzy.

Co do incydentu z ffat i duzilla, to jeśli chodzi o dzień w którym było otwarcie endu to obaj dostali po mute na 1 dzień, trudno tutaj z biegiem czasu ocenić czy kary były wystarczające, jednak ostatecznie gracze zostali ukarani tak jak powinni.

Sytuacja z banem dla Kodra, to słabym zachowaniem jest tego typu ban, jednak gracz który go otrzymał nie ma co do tego pretensji, dodatkowo obaj rozmawiali ze sobą na głosowym, więc to "przewinienie" nie można uznać za szkodliwe.

Faile zdarzają każdemu, nie myli się tylko ten co nic nie robi, tak samo event skywors, głównie organizowany przez Matinexa, jednak z pomocą Povereda, na widowni wtedy było włączone pvp. Trudno powiedzieć kto wtedy zawinił, albo po prostu się nie dogadali między sobą, jednak w tym przypadku cała wina spłynęła na Matinexa. Na ostatnim evencie pvp również były drobne błędy, do nich nikt się nie przyczepił. Więcej eventów to więcej możliwości do wpadek. Pogadam jeszcze z Matinexem co do tej sprawy, żeby mieć bardziej na uwadze pvp, gdzie nie powinno mieć miejsca.

Co do 7 dniowego perma, cała sytuacja była dość dynamiczna, z jeden strony, krzyki "Ban, miał cheaty, jak nie będzie bana to faworka jak nic",  z drugiej storni "Nie banować, to były lagi, Reetil jest czysty". W administracji wypowiedziały się na ten temat dwie osoby, ja, oraz Matinex. Do tego moderatorzy zagłosowali za banem. Ja osobiście nie byłem pewny co do tego, wiadomo jakie wtedy były lagi na serwerze. Sam zaproponowałem czasowego bana, ostatecznie Matinex go wystawił i poinformował o nim. Najprawdopodobniej gdyby tylko Matinex wystawiał karę to byłby to permanentny ban. Jeśli czepiać się 7 dniowego bana za cheaty to chyba tylko mnie. Czemu tak postąpiłem? Głównie ze względu tych krzyków + przegłosowania ekipy. Jakoś zareagować trzeba było i nie spowodowaliśmy tym, że Reetil bardziej by się ukrywał, spowodowała to publikacja wideo dla wszystkich graczy. Gdyby w tym czasie film został wysłany tylko ekipie to moglibyśmy obserwować gracza i po jakiś czasie wystosować perma(Jeśli miałby cheaty). Po publikacji filmu, nie było to możliwe, bo nawet gdy używał jakiś wspomagaczy to mógł je wyłączyć lub ukrywać się z nimi. Cała sprawa była tak głośna, że na pewno ktoś kto używa nielegalnych dodatków, wyłączy je, lub będzie ukrywać się z nimi.

 

To wszystko z mojej strony, jak widać nie zawsze problem/wina leży w 100% po stronie Matinexa, jednak nie jest on święty, a problem leży po obu stronach. Czy masz więc jakiś pomysł/propozycję rozwiązania problemu? Czego konkretnie oczekujesz po tej wiadomości? 

  • Lubię to! 1
  • Dzięki 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie ustosunkowac do: 

Dodatkowo co chciałbym zaznaczyć, to to co zauważyłem podczas akcji z tą reklamą, mianowicie to co Reetil pisał na czacie - https://imgur.com/a/z5vJKzv Przy okazji zamieszczam kilka wiadomości innych osób z waszej frakcji. Matinex w tym czasie miał jasne polecenie(Nie wtrącać się w rzesze), wychodziło dobrze, o czym pisałem powyżej, jednak to osoby z waszej frakcji cały czas atakują RPL i Matinexa, tylko po to żeby zrobić jakąś spinę. Wiem, że można powiedzieć, że Matinex to nie RPL, ale każdy wie jaka tu jest historia. Możesz zapytać, czemu Matinex nadal nie stosuje się do moich zaleceń, ale nie oszukujmy się nie każdy da sobie tak po prostu pluć w twarz, więc wiadomo, że na zaczepki reaguje. (Endrju)

Pisząc "rpl ssie" mamy na myśli ze są słabsi w minecraft od nas, w kontekście ostatnie dwóch edycji, kiedy Matinex już nic wspólnego z minecraftowa gildią RPL nie ma. Nie piszemy tego, żeby prowokować Matinexa, jak już to Kaca i jego wafli, także nie widze podstaw ku temu, żeby Matinex sie czuł sprowokowany tymże tekstami. Oddzielajmy więc szczekanie Reetila, że  "Matinex to debil", za co dostaje opieprz, od prowokacji w strone jednej z frakcji. 

Piszę to po to, bo czuję się niesprawiedlwiie potraktowany, jako iż nikt nie wpadł wśród Rzeszy na pomysł żeby docisnąć Matinexa do ściany jesli nie moze nic nam zrobić. 

Z drugiej strony, nie oszukujmy sie, Matinex tez nie zachowuje sie szczególnie fair wobec nas. Tylko bazujac na ludzkiej przyzwoitosci Reetilowi nalezalo sie drobne "przepraszam" za tego ostatniego bana, a przynajmniej skorygowanie sytuacji i napisanie, że Reetil jest czysty i sie pomylił. I nie ma sensu zestawiać tych dwóch rzeczy, jako profesjonalny administrator nie powinienes sobie pozwalać na tyle samo zlosliwosci  co zwykli gracze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Twojej wiadomości nie oczekiwałem niczego konkretnego, dobrze że rozwiałeś niektóre wątpliwości, chociaż stwierdzenie, że problem leży po obu stronach uważam za spore uproszczenie.

Nie mam zamiaru tłumaczyć tego co robili gracze, z którymi jestem w sojuszu bo nie jestem ich niańką ani nie mam nad nimi kontroli i uważam, że prowokacje z ich strony są nie na miejscu. Może byłbym nawet w stanie uznać, że wina leży po ich stronie, gdyby nie to jak wiele razy Matinex wykazywał się brakiem profesjonalizmu, chociażby pobłażliwie traktując rambo biegającego po mapie z mieczem "Jebać rzesze", czy też regularnie starając się nam dopiec, prowokując nas, czy wręcz jawnie obrażając. Coś takiego ze strony administratora nie powinno mieć miejsca. Pokrętne tłumaczenie ze strony Matinexa o tym, że wszystko to pisze z pozycji "zwyczajnego Matinexa", a nie z pozycji administratora są mało przekonujące, gdy osoba która je pisze ma przy nicku rangę wskazującą na to, że jest administratorem/członkiem ekipy serwera, a znana jest między innymi właśnie z tego, że aktualnie należy do administracji. Macie odpowiednie narzędzia do pilnowania, abyśmy nie zaszli wam za skórę, powinniście ich używać jeśli widzicie, że staramy się sprowokować kogoś z administracji. Prowokacje w drugą stronę są zwyczajnie niepotrzebne i prowadzą do jeszcze większej ilości jadu, który to właśnie wy powinniście starać się eliminować, bo macie do tego narzędzia. Matinex robi zupełnie na opak.

"RPL ssie" to natomiast chyba najmniej poważna obraza frakcji, jaką ostatnio widziałem. Przez całą poprzednią edycję Rzesza była wielokrotnie obrażana, między innymi przez osoby ze środowiska Matinexa, te osoby na które Matinex powinien mieć właśnie największy wpływ. Spróbuj postawić się w naszej sytuacji - osób, które od FFata, Duzili, rambo, Foduga, Michala, Marsmello, odweta czy innych gwiazd czatu na 9. edycji wyzwiska czytały niemalże codziennie, mimo regularnych zgłoszeń. Zresztą wszystkie te wymienione osoby raczej bawiły się wyśmienicie robiąc to, bo żadna z nich nie była skłonna zgłosić Reetila, czy Emka, którzy ponoć byli siewcami gównoburzy. Postaw się też w sytuacji frakcji, która od dobrych paru edycji słyszy o tym, jak bardzo jest faworyzowana i o tym, że grają w niej sami cheaterzy, czego przez te 2 lata nie udało się jeszcze nikomu udowodnić. Na 9. edycji nakręcali to Fodug i Marsmello, którzy przez dobre 2 tygodnie przed opublikowaniem "dowodu" na Reetila spamowali na czacie o rzekome cheaty. Ostatecznie, po tych dwóch tygodniach, dowód na Reetila zawierał łącznie 10 sekund walki z Reetilem, które to zresztą można w bardzo wiarygodny sposób odtworzyć na lagach, co pokazałem 2 razy, a czego Matinex ewidentnie nie wziął pod uwagę, skoro nadal twierdzi, że od "dowodu" na Reetila patrzy nam na ręce. Oferowałem nawet taki pokaz lagów "na żywo", na MPspocie, w czasie gdy będzie to wygodne dla osób z RPL i Kreig, niestety nikt nie był chętny. Co więcej, pierwotnie opublikowałem tylko jeden film z walki podczas lagu i chociaż sytuacja wyglądała niemal identycznie Fodug potrzebował drugiego filmu - z mojej perspektywy, aby być pewien czy to lag, czy cheaty. Nie rozumiem gdzie tutaj rzekoma bezstronność Matinexa, który zarzeka się, że obie strony mogły wypowiedzieć się w ramach bana. Ostatecznie pokazałem nawet wypowiedzi osób, które z MPspotem nie mają żadnego powiązania, nie wiedzą nawet o istnieniu tego serwera, a ich wiedza na temat mechaniki tej gry znacznie wykracza poza to, co wie ktokolwiek grający na MPspocie. To również nie zostało wzięte pod uwagę, zdaniem Matinexa bardziej wiarygodną opinię dali jego koledzy, z którymi grał kiedyś w Minecraft.

Nie rozumiem zupełnie tłumaczenia o słuszności warna dla Reetila. Nigdy na MPspocie nie było sytuacji, w której gracz dostał karę za przyznanie się. A już na pewno nie było sytuacji, w której były dostępne narzędzia do sprawdzenia, kogo należy winić, jednak winny został "znaleziony" na podstawie przyznania się. Tak jak napisał Vampir, ani w sytuacji bana sprzed paru dni, ani w tej sytuacji, Matinex nie pozwolił sobie na publiczne przyznanie się do błędu i przeproszenie Reetila.

Cieszy mnie, że ostatecznie FFat i Duzila zostali odpowiednio ukarani i bardzo to doceniam, jako ktoś kto swego czasu wręcz spamował na głównym skargami. Odnosiłem się jednak do zachowania Matinexa w tamtej chwili, któremu bardziej zależało na pilnowaniu Reetila(swoją drogą mógł tam po prostu zrobić region WorldGuardem) niż na karaniu graczy, którzy faktycznie na to zasługiwali.

Muszę przyznać, że zrzucenie winy na Matinexa za event SkyWars było błędem. Był to chyba jednak zrozumiały błąd, biorąc pod uwagę, że to Matinex był wtedy najbardziej aktywny na serwerze i nie zostało zakomunikowane w żaden sposób, kto robił event. Do błędów na evencie PvP natomiast przyczepiło się kilka osób między innymi zgłaszając, że zostali wytepani za linię PvP i nie mają jak wrócić. Nie uważam, że parahaker, czy Povered są święci, bo i oni popełniają błędy. Przy każdym błędzie byli krytykowani, jednak żaden z nich nie jest do nas tak wrogo nastawiony jak Matinex. Chociaż nie darzę parahakera sympatią, często go krytykowałem i odnoszę wrażenie, że często ta krytyka była przez niego wyrzucana do kosza, to nie przypominam sobie sytuacji aby kiedykolwiek w jawny sposób, publicznie nas obrażał. Zdarza mu się nas prowokować, jednak w odróżnieniu od Matinexa, nie widzę w tym choć cienia wrogości do nas konkretnie, a raczej "styl bycia" opierający się czesto na niezbyt poważnym podchodzeniu do załatwiania spraw graczy serwera. Błędy popełniane przez parahakera i Povereda ponadto nie były aż tak rażące. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie którykolwiek z nich oskarża gracza o turbocheaty pozwalające na teleportowanie się po całej mapie. Nie wyobrażam sobie też sytuacji, gdzie którykolwiek z nich przeprowadza śledztwo na podstawie paru wiadomości z czatu i pytania na Discordzie, czy też aby wykazywali się tak wielką niewiedzą o pluginie, który rzekomo znają na wylot.

Dowód na Reetila natomiast opublikowany został przez samego Matinexa, w dodatku zrobił to rozkręcając satyryczną "rozprawę sądową" na Discordzie, gdzie w niesamowicie niepoważny, nawet jak na standardy serwera Minecraft, sposób podchodził do całej sprawy.

 

Chociaż najchętniej zobaczyłbym zdegradowanie Matinexa, wiem że to niemożliwe biorąc pod uwagę, że nie ma w administracji w tej chwili chyba nikogo aktywnego, kto mógłby zająć jego miejsce. Jedynym rozwiązaniem jakie widzę jest ograniczenie obowiązków Matinexa do tych, na których faktycznie się zna. Chociaż to już raczej coś co sami powinniście ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świetle całego potoku manipulacji faktami i niedopowiedzeń ze strony oskarżających, jestem jednak zmuszony do zabrania głosu w kilku kluczowych kwestiach:

1) Ban dla Reetila za tepanie do Suselqa: oglądając Lajva prowadzonego przez gracza Suseleq na platformie yt zauważyłem, że mimo wpisywania przezeń komendy /tpdeny Reetil mimo to teleportuje się do niego. Na filmie nie był widoczny gracz Kotgracz2860 który w istocie teleportował Reetila. Szybka reakcja była konieczna w świetle bugu jaki już wystąpił na początku tej edycji, kiedy ekipa MarsaMello omijała zabezpieczenia pluginu przez komendę /atp. Chcąc uniknąć powtórki, upewniłem się że Reetil nie jest w walce i zbanowałem do wyjaśnienia, jednocześnie informując o fakcie pozostałych administratorów i przystępując równocześnie od przeglądu konsoli, w pierwszej chwili skupiając się na Suselqu i jego /tpdeny. Jako, że Reetil nie był skłonny do współpracy (nie pierwszy z resztą raz) i wyjaśnień poczyniłem test na serwerze, w celu zbadania czy komendy działają poprawnie. Kiedy już się o tym upewniłem, Endrju znalazł przyczynę problemu czyli /tpaccept gracza Kotgracz2860 i mogliśmy odbanować gracza. Ten ban był ekwiwalentem powszechnego na różnych serwerach komuniaktu "nie ruszaj się, jesteś sprawdzany", jednak jako że nie używamy tego typu rozwiązań, a sytuacja wymagała natychmiastowego działania, zdecydowałem o chwilowym banie. Trudno mi zarzucać działanie w złej woli jeśli chodzi o tą kwestię, acz zważywszy na problemy jakie u niektórych taka forma wywołuje w przyszłości zastosujemy teleportację do więzienia na czas śledztwa.

2) W sprawie Reetila pisali do mnie sami zainteresowani, którzy praktycznie od początku edycji zgłaszali mi, że z jego walką coś jest nie tak. Przez ten czas sam wielokrotnie obserwowałem ich klepy i w kilku przypadkach "lagi" po stronie Reetila rzeczywiście wyglądały niepokojąco, jednakże bez dowodu w postaci nagrania nie mogłem, ani nie chciałem nic z tym robić, dlatego aż do 2 stycznia prosiłem wszystkich oskarżających o jakikolwiek rzeczowy dowód w sprawie, np. nagranie, jako potwierdzenie tego co wszyscy od tygodni widzieliśmy. Już w owym okresie środowisko Rzeszy wyraźnie okazywało dezaprobatę wobec mojej osoby oraz stylu administrowania, którego immanentną częścią jest wdrażanie elementów narracyjnych do życia serwera. Stąd np. motyw procesu uznany przez ciebie za "niepoważny". Motyw który ostatnio powtórzyliśmy przy innym przewinieniu Reetila o którym wspomniał wyżej Endrju. Otrzymawszy nagranie niezwłocznie zająłem się sprawą (choć byłem na urlopie i na dobrą sprawę w ogóle nie powinienem się nią przejmować), przekazując nagranie pozostałym członkom administracji i wysyłając je kilku niepowiązanym z MpSpotem znajomym doświadczonych w kwestii nielegalnych modyfikacji, np. Vyzesionowi. Porównałem również film Foduga do twoich nagrań gracza FuccBoiFluffs, wykazując wysokie podobieństwo. Nie mniej, zdając sobie sprawę, że podobnie jak ty, ja również jestem stroną sprawy, toteż wolałem przekazać tą sprawę pozostałym administratorom, co niefortunnie przyczyniło się do najgorszej decyzji, jaką było 7 dni perma (co udowadnia, ze nadmiar demokracji szkodzi). Nie oskarżaj też nas (bo to oskarżenie de facto wobec całej administracji), że nie wzięliśmy pod uwagę dostarczonych przez was kontrdowodów, jednak jak już wspomniałem byliście stroną w sprawie, a na szczęście spuścizna Rzymskiego prawodawstwa pozostawiła nam piękną paremię Nemo iudex in causa sua (Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie). Wobec tego wasze dowody, podobnie jak i moje zostały ropatrzone biorąc ten czynnik pod uwagę. Resztę tej sprawy wyjaśnił wyżej Ednrju. 

3) Wyjaśniałem już 100 razy, że zapraszając do testów na mobarenie uprzedziłem, że jeszcze nie wszystko jest ustawione, bo i nie moim celem było oddać do testu gotową arenę, ale sprawdzić, czy w obu jej sektorach gracze mogą walczyć z mobami. Jeżeli ktoś (np. Arokys, od którego zapewne czerpiecie całą wiedzę o wydarzeniu) teleportował się na warp arenę w celu pomocy przy testach, to jedynie na własną odpowiedzialność. W załączniku screen:  

1964472296_dowd1.png.a563a1b5838b92c27611b84863972044.png

4) Tak jak wyżej Endrju wspomniał CoreProtect został wgrany 14 kwietnia. Przed tą datą 2 razy sprawdzałem czy mam dostęp do komend z serii /co ale nie posiadając takowego, uznałem, że jeszcze nie otrzymałem uprawnień i więcej tego nie sprawdzałem. Endrju 9jak przyznał wyżej) również mnie nie poinformował o implementacji pluginu więc faktycznie nie miałem możliwości by się o tym dowiedzieć. Nie wiem czemu zupełnie zbyłeś ten argument zarzucając mi niekompetencję.

5) Nie miałem najmniejszego powodu by zarówno na poprzedniej, jak i obecnej edycji faworyzować takie osoby jak Fodug, Odwetxd, Duzila, czy FFat, z którymi jako gracz wielokrotnie wchodziłem w zatargi. Czasami nakładałem większe czasami mniejsze kary, które są czysto uznaniowe, wszak jak dobrze wiesz nie posiadamy taryfikatora, którego utworzenie proponowałem. Nie było w tym ani mojej złej/dobrej woli, ani nieprofesjonalizmu. Po prostu jako admini mamy pewną swobodę w nakładaniu kar. 

6) Też pragnę zdementować zarzuty, że nie współpracowałem z wami w rozwiązywaniu serwerowych problemów. Świadczy o tym najlepiej długa korespondencja z Reetilem który wielokrotnie zgłaszał mi problemy, których w żadnym wypadku nie bagatelizowałem, przeważnie od razu przystępując do ich rozwiązywania (screeny poniżej)

1718108490_dowd2.png.4ce21c935baad39c22e832adda01ab48.png

7) Co do warna za grief dla Reetila: dla mnie sytuacja jest jasna. Jeżeli gracz po moim pytaniu przyznaje się do winy to nakładam karę. Niewymuszone przyznanie się do winy w takich kwestiach kończy sprawę, a jeśli delikwent kłamie to następuje matactwo w sprawie i podobne nałozenie kary (acz np. za trolling);

8) Co do występowania w dwóch różnych trybach odsyłam do definicji osoby fizycznej i osoby prawnej. Jako gracz występuje z pozycji z tej pierwszej jako admin tej drugiej. Pozwala mi to na dokonywanie wypowiedzi w nieoficjalnym trybie i komentowaniu zachowań pewnych graczy na serwerze oraz jego życia jako całości, subiektywnym okiem do czego uzurpuję sobie prawo gdyż (punkt 9). 

9) Od początku informuję, że w mojej pracy utrzymuje pewne status quo pomiędzy moją pozycją gracza i administratora. jako gracz nie jestem bezstronny i naturalnie kibicuję RPLowi, który jest de facto  moim dzieckiem (przybranym ale jednak) i nie mam zamiaru stać bezczynnie kiedy ktoś mi to dziecko w sposób pozbawiony jakiejkolwiek kultury osobistej opluwa. Tak samo nie mam zamiaru znosić potwarzy kierowanych przez część graczy z obozu Rzeszowskiego w moją stronę. Nie mniej jako administrator działam bezstronnie, nie patrząc na barwy. jeżeli ktoś z obozu Rzeszy czy jakiejkolwiek innej gildii potrzebował lub nadal potrzebuje mojej pomocy administratorskiej to miał prawo o taką pomoc prosił i nigdy jej nie odmawiałem. 

 

Konkluzja: zdaje sobie sprawę, że nie jestem święty, czasami za bardzo ponoszą mnie emocje jak z tą flagą w endzie co wielokrotnie przyznawałem (dusza kibica hehe). Mam też zupełnie odmienny styl administrowania od np. Ventaca, acz to że inny nie oznacza że gorszy. I nie zamierzam go też  zmieniać. Z resztą to właśnie przez wzgląd na wielu wdzięcznych graczy, którzy doceniają moją komunikatywność, wkład w życie serwera, organizację atrakcji, a także pomoc w wielu technicznych kwestiach nadal mam ochotę pozostawać tym adminem. Robię to dla graczy a nie samego siebie, bo jest to działalność czystko charytatywna, z której nie czerpię faktycznych korzyści. Nie mniej ta osobista wojenka obozu Rzeszowskiego przeciw mojej osobie jest nad wyraz męcząca i utrudnia wykonywanie moich obowiązków, przez co, w celu ostudzenia nastrojów, zdecydowałem tymczasowo odstąpić od waszych spraw na serwerze zgłaszając je pozostałym administratorom. Mam nadzieję, że z czasem wiadome osoby zaniechają wycieczek osobistych oraz krzywdzących potwarzy w moim kierunku, co jest jedynym rozwiązaniem tego problemu. Dziękuje też, jeśli ktoś przeczytał mój cały wywód :) 

Edytowano przez Matinex93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy naprawdę zajrzenie do konsoli, kliknięcie ctrl + f i znalezienie ostatniego /tpa wysłanego przez Reetila jest zadaniem wymagającym tak poważnych środków? Zajęłoby Ci to co najwyżej dwie minuty, znacznie mniej czasu niż nadanie Reetilowi bana, sprawdzanie komendy ręcznie i wytłumaczenie na czacie całej sytuacji. Porównanie tej sytuacji ze sprawdzaniem gracza, które niekiedy zajmuje 20 minut, jest zupełnie nieadekwatne. W międzyczasie gdy testowałeś komendy, Reetil podał Ci na Discordzie, jak na tacy, sposób w jaki się teleportował, chociaż zakładam, że mogłeś to, umyślnie lub nie, zignorować ze względu na to, że raczej za Reetilem nie przepadasz, chociaż nie wiem czy jest to wystarczająco poważne wytłumaczenie. Mam zresztą jeszcze jedno zastrzeżenie dotyczące całej akcji - podałeś Suselqowi nick gracza, który teleportował Reetila. Na serwerze, gdzie zdradzanie/oszukiwanie sojuszników jest jak najbardziej częścią gry i gdzie to gracz powinien sam wiedzieć komu może ufać, ingerencja administracji w aż takim stopniu jest nierozważna i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek miała miejsce. Starczyło wyjaśnić, że wszystko odbywa się zgodnie z regulaminem, a Suseleq powinien być bardziej uważny.

2. Nie jestem pewien czy zrozumiałeś moje zarzuty w związku z banem za aurę dla Reetila. Pochwalam motyw procesu, nie pochwalam sytuacji, gdy w momencie kiedy byliśmy już bardzo ewidentnie podirytowani spamem o ban dla Reetila zjawiasz się ty i zamiast ostudzić sytuację, albo chociaż zdementować plotki o rzekomym permie postanawiasz zabawić się w "sędziego". Całą sytuację widać tu(za podwójne wiadomości przepraszam): Aby zobaczyć link musisz się zalogować. . Bardzo cieszy mnie, że sprawę skonsultowałeś z osobami, które uważasz za obeznane. Nie cieszy mnie natomiast to, w jaki sposób ostatnio odniosłeś się do tej sytuacji: Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , bo odnoszę wrażenie, że zostałem zwyczajnie opluty i autentycznie jesteś przekonany o sile "dowodu" Foduga, po tym jak wchodziłem w polemikę mimo zmasowanego ataku ad personam, po tym jak nagrałem wraz z dwoma graczami filmy, na których udowadniałem, że "dowód" Foduga to niewypał i po tym jak poprosiłem o ocenę filmu osoby, które mają niepodważalnie większą wiedzę na temat cheatów i mechaniki tej gry niż ktokolwiek, kto wypowiadał się na temat tej sprawy. Zarzekałeś się ostatnio, że mieliśmy prawo wypowiedzieć się na temat tej sprawy, jednak nie odczuwam, aby faktycznie to, co pisaliśmy było wzięte pod uwagę. W dodatku nie rozumiem zupełnie celu szukania podobieństw między moimi filmami, a filmem Foduga. Nie bez powodu filmów nagrałem kilka, w dodatku walka na nich trwa znacznie dłużej niż u Foduga, aby zminimalizować niemalże do zera możliwość, że były to lagi. Wiem, że obserwowałeś Reetila od dłuższego czasu bo pisałeś to już przy okazji bana i odniosłem się do tego w swoim pierwszym poście podkreślając, że zabiło lub przynajmniej bardzo znacząco utrudniło to możliwość polemiki.

3. Wiem, że ostrzegałeś graczy o PvP i do tego również się odniosłem w swoim pierwszym poście. Problem jest taki, że ostrzeżenie napisałeś dopiero po ogłoszeniu, że zaczynasz testy mobareny i po tym jak kilku graczy zdążyło już się na nią przeteleportować. Nie rozumiem zresztą dlaczego uważasz, że pojedyncze ostrzeżenie przerzuca całą odpowiedzialność na gracza, który mógł po prostu omyłkowo go nie zauważyć. Mogłeś temu zapobiec używając kilku komend WorldGuarda.

4. Nie rozumiem dlaczego będąc przekonanym o braku CoreProtecta miałbyś pisać o tym, że nie posiadasz do niego permów. Z tego powodu pominąłem fakt, że Endrju nie poinformował Was o wgraniu go, zakładając, że sam się o tym dowiedziałeś lub po prostu nie wiedziałeś, że został on wcześniej usunięty. Jednak pomijając tę nieścisłość - Reetil dał Ci 3 różne odpowiedzi dotyczące tego, kto odpowiada za grief, wybrałeś jedną z nich i na tej podstawie dałeś warna. Jak zresztą pisałem, nigdy nie miało miejsca ukaranie kogokolwiek tylko na podstawie przyznania się ze strony tej osoby. Warn dla Reetila był pierwszą taką sytuacją.

5. Nie zarzuciłem Ci nigdzie, że wymienione przeze mnie osoby faworyzowałeś. Wymieniłem je jedynie w celu podkreślenia, że nasza agresja wobec kogokolwiek może wynikać między innymi agresji od strony wymienionych graczy, wymierzonej w nas. Zarzuciłem Ci natomiast, jak zresztą i całej administracji, że kary były zupełnie nieadekwatne. Jeżeli mimo bycia wielokrotnie karanym gracz dalej beztrosko łamie regulamin, to znaczy że kary są stanowczo za niskie i powinno być to jasne dla każdego zajmującego się między innymi egzekwowaniem regulaminu.

6. Nie przypominam sobie stawiania takich zarzutów, wobec tego nie odniosę się do nich.

7. Odniosłem się po części w punkcie 4. Dodam tylko, że jeśli naprawdę chciałeś ukarać winnych na podstawie przyznania się, starczyło abyś spytał się o to również Vampira. Co było chyba najbardziej rozsądnym co mogłeś zrobić, biorąc pod uwagę, że Reetil nie był skłonny do współpracy. Jeżeli natomiast nie chciałeś tego robić, co zresztą jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, że raczej za sobą nie przepadacie, mogłeś poprosić o to kogoś innego z administracji. Najprawdopodobniej uniknąłbyś w ten sposób zamieszania oraz wyszedł na ugodowego i chętnego do zakopania toporów wojennych.

8. Nie miałbym z tym żadnych problemów, gdyby nie fakt, że wykorzystujesz status osoby fizycznej niemalże wyłącznie w celu prowokowania Rzeszy, co wygląda raczej mało profesjonalnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jesteś aktywnie zaangażowany w życie wrogiej nam frakcji.

9. To dziecko wielokrotnie opluwało nas jadem z paszczy rambo, MatueszaPL, Michała, Madary i pewnie paru innych osób. Rozumiem Twoją frustrację, ale jeżeli chcesz szukać osób niszczących atmosferę na tym serwerze, powinieneś zacząć od środowiska, w którym przebywasz i w którym przebywają Twoi koledzy. Nie mam zamiaru przekopywać teraz setek logów w celu udowodnienia, że to nie my wszczynaliśmy gównoburze na czacie. Na poparcie tego co piszę, mam jednak screeny z listy kar z poprzedniej edycji(i bardzo żałuję, że tylko z poprzedniej, bo zaryzykuję stwierdzeniem, że rambo figurowałby tam jako najbardziej aktywna osoba, biorąc pod uwagę kary za słowa i obrazę, gdyby spojrzeć także na wcześniejsze edycje). Wg sojuszu i frakcji: Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , Aby zobaczyć link musisz się zalogować.    Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , Aby zobaczyć link musisz się zalogować. , Aby zobaczyć link musisz się zalogować. .

 

Nie wiem w którym miejscu dostrzegasz manipulację faktami i niedopowiedzenia, ale z chęcią dowiem się i wejdę w polemikę. Głównym postawionym przeze mnie zarzutem jest Twój brak kompetencji i profesjonalizmu. Bardzo doceniam Twoje starania, między innymi w związku z organizacją eventów i mini-eventów, jednak nie po to napisałem skargę, aby Cię chwalić. Uważam, że popełniłeś wystarczająco błędów abyśmy(ja, reszta sojuszu i być może inni gracze, jeżeli takowi są) mieli mocne podstawy do poddania w wątpliwość to, czy nadajesz się na administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×