Skocz do zawartości

Poradnik PvP 1.9+ (część 1), ustawienia


Masta

Rekomendowane odpowiedzi

Ten poradnik będzie się składał z kilku tematów. To jest część pierwsza, czyli ustawienia.


Pierwsze co poprawi jakość rozgrywki będzie to pobranie optifine (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Następnym krokiem jest włączenie clienta z optifine oraz konfiguracja wszystkiego (jak nie dajecie rady z instalacją, to na YT jest mnóstwo filmów jak to zainstalować).

  • Pierwsze od czego powinniśmy zacząć, jest dostosowanie naszego pola widzenia oraz sterowania.

Moje ustawienia to: Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  (FOV polecam zwiększać co 5 co jakieś 2-3 dni oraz w momencie kiedy będziecie przy 90-110, możecie przestać. To definitywnie poprawi jakość waszego PvP, jak i samej rozgrywki) Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  oraz Aby zobaczyć link musisz się zalogować.  (controls). Ustawianie sterowania warto dostosować tak, abyście mięli wszystkie ważne przedmioty szybko-dostępne. Ja mam miecz pod 2 oraz łuk pod 3, "koxa" pod "x", "refile" pod "c", a perły pod "v", więc mam bardzo łatwy dostęp do każdego przedmiotu. Ponadto zmianę perspektywy mam pod "r" co daję mi możliwość szybkiego spojrzenia za siebie bez odwracania się. Ale najważniejszą rzeczą jest łatwy sprint. Dużo osób sprintuje klikając dwa razy "w". Łatwiejszym rozwiązaniem jest trzymanie jednego przyciski zamiast spamowanie "w", ja do tego używam"shifta", a kucanie mam pod "CTRL".

  • Kolejnym krokiem będzie wejście w opcje video oraz dostosowanie wszystkiego.

Ja nie będę pokazywać wszystkiego, jedyne co warto zaznaczyć to animacje (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Ja mam większość animacji włączonych, ale jeśli ilość fps wam nie odpowiada (optymalnie jest to 60), to zawsze możecie wyłączyć trochę z nich.
Następnie powinniśmy udać się do "Resource Packs" i wybrać sobie jakąś odpowiednią paczkę (trzeba pobrać przed tym). Ja używam dwóch: Dramatic Skys oraz InFinite. Warto zaznaczyć, że przyda wam się jakaś paczka tekstur z niskim ogniem (takim żeby nie przeszkadzał - Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ).

  • Dźwięki...

Jedyne o czym musicie pamiętać to, żeby gra nie była za głośna oraz o podpisach (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Umożliwiają nam łatwiejsze odnajdywanie jaskiń (bo jak wiadomo, w MC dźwięk przestrzenny po prostu jest słaby).

  • Rzeczy które okażą się pomocne tylko kilku osobom:

Wyłączenie dynamicznego pola widzenia oraz ruchu kamery (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ).
Zmiana rozdzielczości w trybie pełnoekranowym (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Zwiększa ilość fps, lecz rozgrywka może wydawać się dziwna.
Zmiana głównej ręki na lewą (Aby zobaczyć link musisz się zalogować. ). Jakoś wygodniej mi się gra, ale to zależy od osoby.


Jeśli pomogłem, to poproszę o   a jeśli o czymś zapomniałem, to zawsze możecie tutaj napisać.
Dziękuję za uwagę i zapraszam do zobaczenia drugiej części: 

 

[1.9.2]Dramatic Skys [v1.6].zip

§f§lInFinite 16x §8§l1.9 §6§l[V1].zip

Skany plików:
Aby zobaczyć link musisz się zalogować.
Aby zobaczyć link musisz się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba z topką na starej edycji hiplay'a oraz na badlionie emerald kiedyś, stwierdzam, że taki poradniki są bez sensu, czemu?

Każdy się klepie inaczej, jedni wolą grać na najmniejszym fovie, inni na najwiekszym (ja). Texturepack tu nie ma znaczenia- tylko ogień musi być mały.

Mój "poradnik"

1.nie graj na polskich serwerach (kox kox kox kox!!!), jeśli chcesz się nauczyć: eu.badlion.net polecam poteczki, uhc meetup itp :>

2.Nie uzywaj makro na serwerach angielskich, bo tam się gra na potki, gówno Ci to da :>

3.Rób strefy, strefować można w różne sposby, idąc na prawo (w+d+lpm) lub na lewo (w+a+lpm). Ja osobiscie strefuję w prawo. Jeśli chcesz kogoś odrzucić, naciśnij w uderz zbuguj sprinta uderz znowu.

4.Naucz sie parkoura, przyda się biegnąc na różnych serwerach.

5.Jedz koxa na 2 sercach, jeśli:

-przeciwnik jest sam i nie ma siłki, wtedy odrzuć go (pkt 3) i ucieknij na troche i zjedz. :)

na 6 sercach gdy:

-przeciwnik jest sam i ma silke, odrzuć go (pkt..3) i zjedz koksiura :D

na 4.5 sercach gdy:

-masz 2 przeciwników i nie ma mają siłki, odrzuć ich (pkt. 3) i nie liż :>

podrawiam. szacunek za to ze chcialo Ci sie pisać :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badlion jest na 1.8. A ja będę uczył 'nowego' systemu walki. Od 1.9 Minecraft rządzi się kompletnie nowymi zasadami, owszem każdy gra inaczej, ale ja tylko mówię jakie opcje warto zmienić. Nikogo do niczego nie zmuszam. W 1.9 jabłko czy zwykłe jedzenie trzeba umieć jeść i to nie zawsze zależy od samych serc. Jeśli chcesz możemy mieć 1v1 (1.9 oczywiście), napisz mi na prywatnej wiadomości a ja ci podam ts. Jeśli chcesz oczywiście. W 1.8 spamujesz jeden przycisk w stronę wroga i liczy się kto uderzy więcej razy, natomiast w 1.9+ ważne jest (według mnie) o wiele więcej rzeczy. Ale do tego przejdę w kolejnych poradnikach.

 

Przepraszam, że nie napisałem jakie wersję obejmuje ten poradnik, ale myślałem, że będzie to bardziej oczywiste. 

Edytowane przez Masta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie FPS daje wygraną. W kolejnych poradnikach będę mówić jak wyciągnąć maksymalny zasięg. A do tego przyda się brak dynamicznego FOV'a.
Z optifine: Aby zobaczyć link musisz się zalogować.
Bez optifine: Aby zobaczyć link musisz się zalogować.
 

Jak widać bez optifine miałem więcej fps (10-20), ale dużo opcji z których korzystam są po prostu niedostępne bez Optifine'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabixdev napisał:

Najlepiej włączyć VSync aby ustabilizować FPS-y...

Nowy system walki jest według mnie nieco lepszy, wymaga myślenia a nie klikania jak debil...

I właśnie dla tego robię ten poradnik. Dla osób które nie do końca ogarniają nowy system walk. W ten weekend będę pisać drugą część poradnika, która będzie pokrywać rodzaje ciosów oraz podstawy walki. Może wreszcie mnie ktoś pokona 1v1 na serwerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...