Skocz do zawartości

Poważne Problemy - Rozwiązania


xN0MANDx

Rekomendowane odpowiedzi

W tym poradniku dowiesz się jak rozwiązać kilka poważnych problemów na serwerze!

 

Problem 1

Efekty

Po wejściu na serwer lub w jakąś okolice serwer zostaje zlagowany i wyłączony.

Rozwiązanie

Twoja mapa jest pewnie uszkodzona. Musisz wgrać backup mapy albo usunąć uszkodzony region MCEdit.

 

Problem 2

Efekty

Wgrałeś plugin, lecz nie działa mimo, że jest pod /pl

Rozwiązanie

W logach za pewne piszę że nie można było załadować pluginu. Aby rozwiązać ten problem należy zainstalować najnowszą wersje javy (na enderchest.pl jest dostępne to w konfiguracji) lub poszukać innej wersji pluginu która zadziała.

 

Problem 3

Efekty

Po wejściu na serwer więcej niż 3 osób serwer strasznie stoi w miejscu a po paru minutach się wyłącza. Gdy czyszczę mapę z obiektów jest ich dużo a błąd nie ustępuje!

Rozwiązanie

Masz źle skonfigurowany plik spigot.yml (najczęściej) lub bukkit.yml (np wgrałeś paczkę serwerową pod tą samą wersję silnika, lecz troszkę inny, albo po prostu masz zły config - bawiłeś się).

W takim przypadku należy usunąć spigot.yml lub bukkit.yml (najczęściej spigot.yml) i zrestartować serwer aby zregenerował się plik z odpowiednią konfiguracją.

 

Problem 4

Efekty

Gdy coś się wydarzy np: potwór mnie uderzy lub ja jego albo dzieje się jakiś inny "czasownik" - event serwer zostaje wywalony.

Rozwiązanie

Pewnie masz jakiś nie dopracowany plugin, albo skrypt który chcę naprawić item potworowi albo coś innego co jest nie możliwego do zrobienia. Należy znaleźć zły skrypt/plugin i go poprawić lub usunąć.

 

Problem 5

Efekty

Ustawiłem, aby zrespawnione potwory miały jakąś nazwę (z naturalnego respu). Potwory się pojawiają tysiącami!!!

Rozwiązanie

Potwory z zmienioną nazwą nie są ograniczone na chunku i respią się dalej aż osiągną limit naturalny. Należy napisać lub wgrać coś co ustawi limit potwór bez względu czy mają nazwę czy nie, albo usunąć zmienianie im nazwy.

 

Edytowane przez xN0MANDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...